об определении модулей упругости слоя композиционного материала
DOI:
https://doi.org/10.20535/2409-7160.2019.XX.173388Ключові слова:
полимерный композиционный материал, модули упругостиАнотація
Для проведения расчетов на выявление характеристик напряженно-деформированного состояния любых изделий необходимо иметь, среди прочих, такие характеристики материалов, как модули упругости. В силовых конструкциях космических аппаратов для дистанционного зондирования Земли в "КБ "Южное" применяют, в частности, слоистый полимерный композиционный материал с наполнителем ЭДТ-10 ОСТ 92-0957, армированным высокомодульным углеродным волокном TC 36S-12K фирмы TAIRYFIL (Англия), коэффициент армирования 0.7. В спецификации на материал указывают лишь модуль Юнга при растяжении 250 ГПа и коэффициент Пуассона 0.25 (TC 36S-12K); (28-30) ГПа и 0.32 (ЭДТ-10). Остальные модули упругости обычно рассчитывают по известным формулам (Fought, Rays-Puck, Jones, Förster/Knappe, Schneider, Tsai и др.), в лучшем случае – в численном или натурном эксперименте. Полученные значения имеют значительный разброс. В результате проведенного исследования была подобрана формула, наиболее соответствующая композиции ЭДТ-10 / TC 36S-12K. Для валидации применяли численный (метод конечных элементов) и натурный эксперименты.##submission.downloads##
Опубліковано
2019-09-10
Як цитувати
Рудаков, К. М. (2019). об определении модулей упругости слоя композиционного материала. Матеріали науково-технічної конференції "Прогресивна техніка, технологія та інженерна освіта", (XX). https://doi.org/10.20535/2409-7160.2019.XX.173388
Номер
Розділ
АВІАЦІЙНА ТА РАКЕТНО-КОСМІЧНА ТЕХНІКА
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.