Дослідження перетворень полімерів та низькомолекулярних аналогів в умовах, що моделюють різання металів
DOI:
https://doi.org/10.20535/2409-7160.2019.XX.173490Ключові слова:
Мастильно-охолоджувальне середовище, обробка різанням, водневе руйнуванняАнотація
Наведена методика та результати досліджень з вивчення складу газоподібних продуктів піролізу полімерних присадок і сполук та виявлення впливу компонентів газових сумішей на процес різання металу в рамках гіпотези про перманентну карбонізацію різальної кромки інструменту, насичення воднем матеріалу заготовки і стружки й активній участі водню в механо-хімічному процесі при металообробці в мастильно-охолоджувальному технологічному середовищі (МОТС). За результатами досліджень з вивчення впливу газоподібних продуктів піролізу полімерних присадок на процес різання сталі зафіксовано зниження крутного моменту в порівнянні з повітрям і вакуумом в межах 37...50% для всіх продуктів піролізу полімерних присадок при слабкій залежності крутного моменту від природи компонентів, що підтверджує гіпотезу про деструкцію досліджуваних газів в зоні різання до стану хімічної плазми з істотним переважанням активних форм водню і вуглецю в умовах високих температур, зсувних навантажень і наявності екзоелектронної емісії.Посилання
- Сошко А.И. Смазочно-охлаждающие средства в механической обработке металла / Сошко А.И., Сошко В.А. Херсон: Олди-плюс, 2008. 618 с.
- Сошко В.А., Сошко А.И. Механохимическая обработка металлов. ФРГ: LAMBERT Academin Publishing., 2015. 98 с.
- Сошко В.А., Сошко А.И., Грубник А.В. Механизм влияния смазочно-охлаждающих технологических сред на разрушение метала при резании. Технология машиностроения. 2019. №1(199). С. 16-27.
##submission.downloads##
Опубліковано
2019-09-10
Як цитувати
Грубник, О. В., & Сошко, В. О. (2019). Дослідження перетворень полімерів та низькомолекулярних аналогів в умовах, що моделюють різання металів. Матеріали науково-технічної конференції "Прогресивна техніка, технологія та інженерна освіта", (XX). https://doi.org/10.20535/2409-7160.2019.XX.173490
Номер
Розділ
ПРОГРЕСИВНА ТЕХНІКА І ТЕХНОЛОГІЯ МАШИНОБУДУВАННЯ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.