ГОЛОВНИЙ ТРЕНД СУЧАСНОЇ НАУКИ ПРО РІЗАННЯ МЕТАЛІВ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2409-7160.2019.XX.173499Ключові слова:
вібрації, процес різання, математична модель, сталість процесу різанняАнотація
Представлений аналіз нових технологій, спрямованих на дослідження динамічних процесів, що відбуваються в процесі різання. Зазначено, що математична модель процесу різання має будуватися з урахуванням замкненості пружної технологічної обробляючої системи і функції запізнюючого аргументу, який представляє оброблення за слідом. При дослідженні процесу різання ураховуються чотири основні групи факторів, що впливають на його математичне представлення, а для визначення діаграми сталості (stability lobe diagram) використовуються три підходи: частотний аналіз, аналіз коренів характеристичного рівняння руху і чисельний метод. Найбільш результативним вважається чисельний метод з використанням амплітудно-частотних характеристик за відповідним критерієм сталості. Результати теоретичних досліджень використовуються на практиці у вигляді технологій, спрямованих на усунення вібрацій. Такі технології розділяються на пасивні (Passive Chatter Control) і активні (Active Chatter Control). Пропонується усувати вібрації (їх головну гармоніку) за рахунок створення додаткового замкненого ланцюга, який надаю в канал формоутворюючого руху гармонічний сигнал, амплітуда і фаза якого автоматично підлаштовуються з використанням алгоритму пошуку Гауса-Зейделя.##submission.downloads##
Опубліковано
2019-09-10
Як цитувати
Петраков, Ю. В. (2019). ГОЛОВНИЙ ТРЕНД СУЧАСНОЇ НАУКИ ПРО РІЗАННЯ МЕТАЛІВ. Матеріали науково-технічної конференції "Прогресивна техніка, технологія та інженерна освіта", (XX). https://doi.org/10.20535/2409-7160.2019.XX.173499
Номер
Розділ
ПРОГРЕСИВНА ТЕХНІКА І ТЕХНОЛОГІЯ МАШИНОБУДУВАННЯ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.