Дослідження робочого процесу вібраційної установки з резонансним режимом руху
DOI:
https://doi.org/10.20535/2409-7160.2019.XX.175605Ключові слова:
вібраційна установка, резонанс, система, частота і амплітуда коливань, параметри і режими коливаньАнотація
Об'єктом дослідження є робочий процес вібраційної установки з резонансним режимом руху. Загально відомо, що при резонансному налаштуванні і високих коефіцієнтах резонансного посилення режим роботи машин дуже чутливий до можливих змін зовнішнього впливу. Адже основна задача забезпечення резонансного режиму є проблема утримання співвідношення частоти зовнішньої сили і частоти власних коливань системи «машина – середовище». Саме ця обставина є суттєвою перешкодою для широкого впровадження подібного класу вібраційної техніки. Одним із напрямків усунення перешкод в створення машин з коректним врахуванням параметрів, які суттєво впливають на частоту власних коливань системи «машина – середовище». Такими параметрами є пружно-інерційні та дисипативні. Розроблена розрахункова модель сформована на поєднанні дискретних та континуальних властивостей системи «машина – середовище», які адекватно реальним умовам враховують пружно-інерційні та дисипативні параметри. Рух такої системи розглядається як єдиний вібраційний процес, що гарантує заданий біля резонансний режим роботи. Складені на цій основі рівняння руху та їх рішення дозволили розробити алгоритм розрахунку вібраційної установки з резонансним режимом руху та здійснити його застосування на практиці.##submission.downloads##
Опубліковано
2019-09-10
Як цитувати
Nazarenko, I., & Slipetskyi, V. (2019). Дослідження робочого процесу вібраційної установки з резонансним режимом руху. Матеріали науково-технічної конференції "Прогресивна техніка, технологія та інженерна освіта", (XX). https://doi.org/10.20535/2409-7160.2019.XX.175605
Номер
Розділ
ПРОГРЕСИВНА ТЕХНІКА І ТЕХНОЛОГІЯ МАШИНОБУДУВАННЯ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.