Метод выявления динамических групп близко расположенных элементов в задачах практического использования космоса
DOI:
https://doi.org/10.20535/2409-7160.2019.XX.176354Ключові слова:
динамические группы близко расположенных элементов, пары и группы элементов, многоэлементные системы, прогноз сближений орбитальных объектов, многоспутниковые системыАнотація
Предложен «быстрый» метод выявления во множестве движущихся элементов групп элементов, имеющих близкое пространственное расположение. На основе информации о парах объектов, для которых выполняется условие расположения в пределах заданных границ близости (условие связности пары) выявляются группы связности k (в группу k-й связности входят связанные между собой элементы, у каждого из которых не менее k связей). Метод базируется на организации массивов информации о связях элементов и принадлежности их к группам и на алгоритмах первоначального определения групп и обработке информации об изменениях связей. Метод показан в задачах практического использования космоса (задачах прогноза сближений орбитальных объектов и эксплуатации космических аппаратов многоспутниковых систем). Представлено его применение для широкого спектра технических задач.Посилання
- Labutkinaa T.V. A “Worn-out Net” Model for Analysis of Conflicts in a Multitude of Orbital Objects / T.V. Labutkina, V.O. Larin, V.V. Belikov // 69th International Astronautical Congress (IAC), Bremen, Germany, 1-5 October 2018. – Paper nr: IAC-18-A6.2.1.
- Лабуткина Т.В. «Комбинированное» управление сетевой нагрузкой в сети коммутации пакетов / Т.В. Лабуткина, Д.И Шабазов // Матеріали Міжнародної науково-технічної конференції Інформаційні технології у металургії і машинобудуванні, 26-29 березня, Дніпро, Україна.− С. 122.
##submission.downloads##
Опубліковано
2019-09-10
Як цитувати
Лабуткіна, Т. В. (2019). Метод выявления динамических групп близко расположенных элементов в задачах практического использования космоса. Матеріали науково-технічної конференції "Прогресивна техніка, технологія та інженерна освіта", (XX). https://doi.org/10.20535/2409-7160.2019.XX.176354
Номер
Розділ
АВІАЦІЙНА ТА РАКЕТНО-КОСМІЧНА ТЕХНІКА
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.