ЗНОС ТВЕРДОСПЛАВНИХ ІНСТРУМЕНТІВ З ПОКРИТТЯМ ПРИ ТОЧІННІ СТАЛЕЙ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2409-7160.2019.XX.179653Ключові слова:
твердосплавний різальний інструмент, захисні покриття, точіння, абразивний знос.Анотація
Досліджено знос різальних інструментів з твердого сплаву Т15К6 з різними нітридними покриттями при точінні конструкційних сталей твердістю 220 НВ і 40 HRC. Проаналізований зовнішній вигляд контактних ділянок різальних інструментів в залежності від терміну різання. Встановлено режими, за якими формуються покриття з найліпшими експлуатаційними можливостями. Показано висока кореляція між величиною мікротвердості покриття і зносом інструменту в умовах, коли знос інструменту обумовлений механічним стиранням контактних поверхонь. Доведено, що для підвищення стійкості інструментів при зношу¬ван¬ня переважно абразивного типу, найбільш перспективними є покриття, до складу яких входять як окремі сполуки або як структурні складові компоненти (AlTi)N, ZrN, MoN, CrN, а також покриття (TiZrHfVNb)N.##submission.downloads##
Опубліковано
2019-09-10
Як цитувати
Клименко, С. А. (2019). ЗНОС ТВЕРДОСПЛАВНИХ ІНСТРУМЕНТІВ З ПОКРИТТЯМ ПРИ ТОЧІННІ СТАЛЕЙ. Матеріали науково-технічної конференції "Прогресивна техніка, технологія та інженерна освіта", (XX). https://doi.org/10.20535/2409-7160.2019.XX.179653
Номер
Розділ
ПРОГРЕСИВНА ТЕХНІКА І ТЕХНОЛОГІЯ МАШИНОБУДУВАННЯ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.