ВІБРОКАВІТАЦІЙНА ГОМОГЕНІЗАЦІЯ ЦІАНОБАКТЕРІЙ ЯК СИРОВИНИ БІОЕНЕРГЕТИКИ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2409-7160.2019.XX.180427Ключові слова:
ціанобактерії, екологія, вода, біогаз, технологія, кавітація, гомогенізація, віброкавітатор, електромагнітАнотація
Біомаса річкових синьо-зелених водоростей (ціанобактерій) порівняно легкодоступна і дешева сировина для виготовлення біогазу. Однак відомі технології «метанового бродіння» субстрату водоростей недосконалі через недостатній рівень виходу готового продукту, тобто біогазу. Це обумовлено підвищеною стійкістю стінок цих бактерій до руйнування. В основу вдосконалення наявних технологій переробки біомаси синьо-зелених водоростей «метановим бродінням» покладено додаткове включення до техпроцесу блоку гомогенізації біомаси. Гомогенізацію покладено на операцію кавітаційної обробки водяної суспензії водоростей віброрезонансними кавітаторами. Запропонований технологічний процес переробки біомаси водоростей включає три основні етапи, а саме етап накопичення і підготовки суспензії синьо-зелених водоростей, етап підготовки субстрату біомаси водоростей їх гомогенізацією віброрезонансними кавітаторами і етап ферментації біогазу «метановим бродінням». Вихід готового продукту, тобто біогазу, при цьому завдяки збільшенню віброкавітацією виділення із бактерії їх внутріклітинного вмісту, зростає на 25÷30%.##submission.downloads##
Опубліковано
2019-09-10
Як цитувати
Афтаназів, І. (2019). ВІБРОКАВІТАЦІЙНА ГОМОГЕНІЗАЦІЯ ЦІАНОБАКТЕРІЙ ЯК СИРОВИНИ БІОЕНЕРГЕТИКИ. Матеріали науково-технічної конференції "Прогресивна техніка, технологія та інженерна освіта", (XX). https://doi.org/10.20535/2409-7160.2019.XX.180427
Номер
Розділ
ПРОГРЕСИВНА ТЕХНІКА І ТЕХНОЛОГІЯ МАШИНОБУДУВАННЯ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.