Автоматизована система розрахунку елементів машинобудівних конструкцій на віброміцність
DOI:
https://doi.org/10.20535/2409-7160.2019.XX.180912Ключові слова:
Автоматична система розрахунку, метод покоординатного спуску, власні коливання, вимушені коливання, розсіяння енергії.Анотація
Анотація. Розроблена автоматизована система розрахунку елементів конструкцій на віброміцність. Автоматизована система розрахунку базується на новому методі побудові функціоналу типу Релея, та мінімізації його ітераційним методом по координатного спуску. Використання метода покоординатного спуску дозволяє уникнути проблем, що пов’язані з формуванням, зберіганням та оперуванням з глобальними матрицями жорсткості та мас. Це дає можливість розв’язувати задачі великої розмірності використовуючи тільки оперативну пам'ять ПЄОМ. Автоматизована система дозволяє розв’язувати задачі на власні коливання, вимушені коливання з урахуванням розсіяння енергії. Програмне забезпечення сформоване за модульним принципом, що дає можливість удосконалювати та розширювати даний пакет прикладних програм. Програмне забезпечення пройшло тестування на великій кількості тестових та прикладних задачах. Запропонований метод розрахунку та розроблена автоматизована система були впроваджені в інженерну практику.Посилання
- Бабенко А. Е. Определение частотного спектра и собственных форм колебаний упругих систем методом повышения жесткостей // А. Е. Бабенко, О. А. Боронко, О.Н. Василенко, С. И. Трубачев / Проблемы прочности. – 1990. – № 2 – с. 122-124.
- Бабенко А. Е. Применение и развитие метода покоординатного спуска в задачах определения напряженно-деформированного состояния при статических и вибрационных нагрузках // А. Е. Бабенко, Н. И. Бобырь, С. Л. Бойко, О. А. Боронко / – К.: Инрес, 2005. – 264 с.
##submission.downloads##
Як цитувати
Бабенко, А. Є., Боронко, О. О., Трубачев, С. І., & Лавренко, Я. І. (2019). Автоматизована система розрахунку елементів машинобудівних конструкцій на віброміцність. Матеріали науково-технічної конференції "Прогресивна техніка, технологія та інженерна освіта", (XX). https://doi.org/10.20535/2409-7160.2019.XX.180912
Номер
Розділ
СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ МЕХАНІКИ ДЕФОРМІВНОГО ТВЕРДОГО ТІЛА
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.