МЕТОДИКА ПРОВЕДЕННЯ ЧИСЕЛЬНОГО АНАЛІЗУ В РОЗРАХУНКАХ НА МІЦНІСТЬ З УРАХУВАННЯМ КОНЦЕНТРАТОРІВ НАПРУЖЕНЬ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2409-7160.2019.XX.181039Ключові слова:
розрахунок на міцність, чисельний аналіз, метод скінченних елементів, концентрація напружень.Анотація
Представлена методика використання і алгоритм проведення чисельного аналізу, заснованого на комп'ютерному моделюванні з використанням методу скінченних елементів, в розрахунках на міцність конструкцій (деталей) з урахуванням концентраторів напружень. Для створення коректної комп'ютерної моделі запропоновані критерії вибору форми і розміру скінченого елемента для використання в чисельному аналізі, що враховують мінімальні характерні геометричні розміри досліджуваного тіла і прийнятну відповідність результатів аналітичного і чисельного розрахунків на міцність. Як приклад використання розробленої методики, представлені результати розрахунків на міцність стволів стрілецької зброї з нарізною внутрішньою поверхнею різної формиПосилання
- Бусленко Н. П. Моделювання складних систем / Н. П. Бусленко. - М.: Наука, 1968. - 368 с.
- Коннор Дж. Метод скінчених елементів в механіці рідини: пров. з англ. / Дж. Коннор, К. Бреббія; ред. В. А. Постнов. - Л.: Суднобудування, 1979. - 260 с.
- Мітчелл Е. Метод скінчених елементів для рівнянь з приватними похідними: пров. з англ. / Е. Мітчелл, Р. Уейт; ред. Н. І. Яненко. - М.: Мир. 1981. - 214 с.
- Розін Л. А. Метод скінчених елементів в застосуванні до пружним системам / Л. А. Розін. - М.: Стройиздат, 1977. - 129 с.
- Сегерлінд Л. Застосування методу скінчених елементів / Л. Сегерлінд: пров. з англ. / Ред. Б. Є. Победря. - М.: Мир, 1979. - 392 с.
- Стренг Г. Теорія методу скінченних елементів: пер з англ. / Г. Стренг, Дж. Фікс; ред. Г. І. Марчук. - М.: Мир, 1977. - 349 с.
- Морозов Е. М. Метод скінчених х елементів в механіці руйнування / Є. М. Морозов, Г. П. Никишка. - М.: Наука, 1980. - 254 с.
- Постнов В. А. Метод скінчених елементів в розрахунках суднових конструкцій / В. А. Постнов, І. Я. Хархурім. - Л.: Суднобудування, 1974. - 344 с.
- Шимановський А. О. Застосування методу скінчених елементів у вирішенні завдань прикладної механіки / А. О. Шимановський, О. В. Путято; Міністерство освіти Республіки Білорусь, Білоруський державний університет транспорту. - Гомель: БелГУТ, 2008. - 61 с.
- Басов К. А. ANSYS: керівництво користувача / К. А. Басов. - М.: ДМК Пресс, 2005. - 640 с.
- Розов Ю. Г. Оцінка впливу профілю каналу ствола на міцність стрілецької зброї / Ю. Г. Розов, В. І. Стеблюк, Ю. М. Сидоренко, Д. Б. Шкарлута // Артилерійське і стрілецьке озброєння. Міжнародний науково-технічний журнал. - 2012. - № 1. - С. 35-39
##submission.downloads##
Опубліковано
2019-09-10
Як цитувати
Стеблюк, В. І., & Розов, Ю. Г. (2019). МЕТОДИКА ПРОВЕДЕННЯ ЧИСЕЛЬНОГО АНАЛІЗУ В РОЗРАХУНКАХ НА МІЦНІСТЬ З УРАХУВАННЯМ КОНЦЕНТРАТОРІВ НАПРУЖЕНЬ. Матеріали науково-технічної конференції "Прогресивна техніка, технологія та інженерна освіта", (XX). https://doi.org/10.20535/2409-7160.2019.XX.181039
Номер
Розділ
РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧІ ПРОЦЕСИ ПЛАСТИЧНОЇ ОБРОБКИ МАТЕРІАЛІВ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.