Проектування роботів-маніпуляторів особливого призначення
DOI:
https://doi.org/10.20535/2409-7160.2020.XXI.205221Ключові слова:
проектування, робототехніка, робот-маніпулятор, системне проектування, конструювання, сервісна робототехніка.Анотація
Анотація: розвиток робототехніки в останні роки дав початок великій кількості нових роботизованих пристроїв. Так, виникає необхідність у вирішенні задачі проектування нових, більш адаптованих і універсальних роботизованих механізмів, пов'язаних з концептуальним проектуванням складних конструктивних елементів. Основним завданням на початку проектування та розробки нових прототипів роботизованих механізмів є конкретизація параметрів майбутнього робота, відповідно, до сфери та умов його застосування. Особливу увагу потрібно звертати при проектуванні роботів-маніпуляторів особливого призначення, які використовуються при екстремальних умовах. Так, на стадії проектування роботизованих пристроїв необхідно звертати як на спеціалізовані особливості відповідно сфері застосування, так і на загальні вимоги до них. Проектування та подальше конструювання роботизованих пристроїв повинне здійснюватися на підставі синтезу та аналізу за критерієм «ефективність-якість-вартість» з врахуванням специфіки використання та можливого його адаптування до умов експлуатації.Посилання
Литвин О. В., Ящук І. Р., Паньков С. Б. Аналіз передумов застосування нейронних мереж при синтезі конструкцій в машинобудуванні. Наукові нотатки. 2018. №. 64. С. 92-98.
Ящук И. Р., Паньков С. Б. Оптимизация процесса синтеза новых технических решений в машиностроении. – 2019.
Литвин О., Паньков С. Роботизовані маніпулятори особливого призначення. Технічні науки та технології. 2020. №. 1(19). С. 88-95.
Warnecke, H. J., Schraft, R. D., Hagele, M., Barth, O., & Schmierer, G. (1999). Manipulator design. Handbook of industrial robotics, 1, 43.
Reddy Vemula, B. (2020). Evaluation of Industrial Robot Mechanical Systems for Applications that Require Human-Robot Collaboration (Doctoral dissertation, Mälardalen University).
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.