Проблемы изготовления шайб сферических для разъемных соединений насосного оборудования
DOI:
https://doi.org/10.20535/2409-7160.2020.XXI.208136Ключові слова:
насосостроение, шайбы сферические, площадь прилегания, технологический процесс, притиркаАнотація
Герметичность корпуса, которая обеспечивается уплотнением главного разъема за счет затяжки резьбовых пар «шпилька-гайка», является одним из основных условий безопасной эксплуатации насоса. В обеспечении надежности работы резьбовых пар для минимизации напряжений изгиба в шпильках применяются шайбы сферические. Выполнен анализ существующих стандартов на крепежные изделия, а именно информации, касающейся шайб сферических. Выявлены несоответствия в пунктах стандартов, в части технологии изготовления и правил приемки шайб сферических Показаны причины того, почему в конструкторской документации до сих пор указывается необходимость притирки сопрягаемых поверхностей шайб сферических. На основе существующей практики изготовления предложен подход к оформлению конструкторской документации на шайбы сферические, который позволяет узаконить применение токарной обработки сферических поверхностей шайб, при сохранении требований стандартов по минимально необходимой площади контакта сопрягаемых сфер.##submission.downloads##
Опубліковано
2020-10-10
Як цитувати
Дегтярьов, І. (2020). Проблемы изготовления шайб сферических для разъемных соединений насосного оборудования. Матеріали науково-технічної конференції "Прогресивна техніка, технологія та інженерна освіта", (XXI). https://doi.org/10.20535/2409-7160.2020.XXI.208136
Номер
Розділ
ПРОГРЕСИВНА ТЕХНІКА І ТЕХНОЛОГІЯ МАШИНОБУДУВАННЯ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.