Методика визначення області нелінійно-пружного деформування
DOI:
https://doi.org/10.20535/2409-7160.2020.XXI.212080Ключові слова:
нелінійна в'язкопружність, межа нелінійно-пружного деформування, діаграма миттєвого деформування, сплайн апроксимація, дотичний модульАнотація
Деформування в’язкопружних середовищ задається за допомогою визначальних рівнянь спадкового типу. Ці рівняння встановлюють залежність між компонентами тензора деформацій, тензора напружень і часовим інтегральним оператором і містять набір функцій і коефіцієнтів, що визначаються з базових експериментів. Межа застосування даних рівнянь обмежується певним рівнем напружень, що не перевищує межу нелінійно-пружного деформування. В цьому випадку траєкторія розвантаження буде співпадати із траєкторією навантаження. Якщо рівень напружень перевищує межу нелінійно-пружного деформування, то матеріал поводить себе як пружнопластичний і застосування моделі призводить до великих похибок у розрахунках. В роботі наведено методику визначення області нелінійно пружного деформування, яка включає в себе апроксимацію діаграми миттєвого деформування, знаходження значення дотичного модуля, розрахунку критичного значення напружень, починаючи з якого матеріал поводить себе як пружнопластичний.Посилання
Голуб В.П. Длительная нелинейная ползучесть вязкоупругих волокнистых однонаправленных композитов при растяжении // Вісник Донецького університету. Серія А, природні науки. Частина 1.- 2006, сс. 97-101.
Голуб В.П., Кобзарь Ю.М., Фернати П.В. Нелинейная ползучесть волокнистых однонаправленных композитов при растяжении в направлении армирования // Прикл. механика.- 2007.- 43, №5, сс. 20-34.
Работнов Ю.Н. Некоторые вопросы теории ползучести // Вестник Московского университета.- 1948.- №10, сс. 81-91.
Бокшицкий М.Н. Длительная прочность полимеров.- М.: Химия, 1978.-308 с.
Голуб В.П. Моделирование одномерной ползучести методом изохрон / В.П.Голуб, А.С.Олейник // Прикл. механика.– 1988.– Том 24, № 12.– С. 71–79.
Голуб В.П. Нелинейная ползучесть вязкоупругих армирующих волокон при растяжении / В.П.Голуб, Ю.М.Кобзарь, Фернати П.В. // Прикл. механика.– 2005.– Том 41, №7.– С. 102–115.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.