Вплив регенерації кісткової тканини на зміщення частин переломів під навантаженнями
DOI:
https://doi.org/10.20535/2409-7160.2020.XXI.212270Ключові слова:
кістковий регенерат, остеосинтез, засоби фіксації переломів, деформації, зміщення точок переломівАнотація
Розглянуто вплив регенерату кісткової тканини, що утворюється в процесі зрощування пере-ломів кісток, на деформування системи остеосинтезу. Навантаження, що діє на кінцівку лю-дини при ходьбі та лікувальних вправах, передається не тільки на засіб фіксації, але і частково сприймається регенератом. За рахунок цього допустимі навантаження на кінцівку збільшу-ються порівняно з початковими стадіями зрощування перелому. Описано результати експери-ментів, пов’язаних з впливом регенерату, що утворюється у процесі зрощування переломів, на механічні характеристики системи «кістка з переломом - засіб фіксації». Для оцінки впливу РКТ розроблений та реалізований метод дослідження деформування систем остеосинтезу із застосуванням способу моделювання регенерату полімерним матеріалом із заданими власти-востями. Запропонована модель, за допомогою якої можливо оцінювати допустимі наванта-ження на кінцівки людини на різних стадіях регенерації кісткової тканини.Посилання
Шидловський М.С, Лакша А.М. Експериментальні дослідження засобів остеосинтезу – К.: Ленвіт, 2017. – 277 с.
Омельченко Т.М., Бур’янов О.А., Лябах А.П., Мазевич В.Б., Мусієнко О.С., Шидловський М.С. Фізико-механічні властивості трабекулярної кісткової тканини кісток гомілковостопного суглоба (ексерименталь-но-клінічне дослідження) // Вісник ортопедії, травматології та протезування. – 2017, № 2. – С. 66-72.
M. Shidlovskiy, M. Dyman, O. Zakhovayko, T. Omelchenko, A. Turchin Deformation of fixation means used in bone fractures of the extermities // Series on Biomechanics, Vol.33, No.1 (2019), 59-68.
Shidlovskiy М, Dyman М., Omelchenko T. The tibial fractures fixation system deformation characteristics // Mechanics and Advanced Technologies № 3 (84), 2018. Р. 52-60.
Бур’янов О.А., Шидловський М.С., Омельченко Т.М., Димань М.М., Мусієнко О.С. Деформаційні характери-стики систем фіксації, що застосовуються при переломах та корекційних остеотоміях дистального відділу великогомілкової кістки // Літопис травматології та ортопедії. – № 1-2(35-36), 2017. – с.129-133.
Єрмак А.А., Мусієнко О.С., Шидловський М.С. Спосіб оцінки впливу регенерації кісткової тканини на жорс-ткість фіксованих переломів // В кн.: Всеукраїнська наукова-технічна конференція молодих вчених та сту-дентів «Інновації молоді – машинобудуванню» // секція «Динаміка та міцність машин» – 2019. 4 с.
Єрмак А.А., Димань М.М., Шидловський М.С. Співвідношення деформацій в елементах засобів фіксації пе-реломів // В кн.: Всеукраїнська наукова-технічна конференція молодих вчених та студентів «Інновації мо-лоді – машинобудуванню» // секція «Динаміка та міцність машин» – 2018. – 4 с.
Шидловський М.С., Димань М.М., Заховайко О.П., Омельченко Т.М. Критерії для визначення допустимих навантажень на кістки з фіксованими переломами // Літопис травматології та ортопедії. – № 3-4 2018 (39-40). – С.76-81.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.