Метод експериментального підтвердження гіпотези існування єдиної ізохронної діаграми деформування
DOI:
https://doi.org/10.20535/2409-7160.2020.XXI.212329Ключові слова:
єдина ізохронна діаграма деформування, нелінійна модель в’язкопружності, статистичні методи, функція подібності, діаграма миттєвого деформуванняАнотація
Розроблено метод експериментального підтвердження гіпотези існування єдиної ізохронної діаграми деформування, яка є основою для побудови нелінійної моделі в’язкопружності спадкового типу із незалежною від часу нелінійністю типу моделі Ю.Н. Работнова. Єдина ізохронна діаграма деформування містить діаграму миттєвого деформування як ізохрону для нульового моменту часу. Гіпотеза підтверджується експериментально за допомогою статистичних методів обробки результатів механічних дослідів. Встановлено відповідні значення статистичних характеристик, що забезпечують необхідну точність виконання умов існування єдиної ізохронної діаграми деформування і відповідно забезпечують необхідну точність при розв’язку задач прогнозування процесів нелінійно-в’язкопружного деформування за допомогою даної моделі. Виконано експериментальну апробацію методу на задачі виявлення єдиної ізохронної діаграми деформування нейлону FM 3001.Посилання
Голуб В.П. Нелинейная ползучесть вязкоупругих органических волокон при растяжении // Голуб В.П., Кобзарь Ю.М., Фернати П.В.Прикл. механика.- 2005.- Том 41, № 7, С. 102-115.
Marin J., Webber A.C. and Weissmann G.F. Creep-time relations for nylon in tension, compression, bending, and torsion // Proc. ASTM.- 1954.- Vol.54, pp.1313-1343.
Степнов М.Н. Статистические методы обработки результатов механических испытаний.- Москва : Машиностроение, 1985.- 232 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
2020-10-07
Як цитувати
Фернаті, П. В. (2020). Метод експериментального підтвердження гіпотези існування єдиної ізохронної діаграми деформування. Матеріали науково-технічної конференції "Прогресивна техніка, технологія та інженерна освіта", (XXI). https://doi.org/10.20535/2409-7160.2020.XXI.212329
Номер
Розділ
СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ МЕХАНІКИ ДЕФОРМІВНОГО ТВЕРДОГО ТІЛА
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.