Безперервне лиття-прокатування листів з різноманітних сплавів
DOI:
https://doi.org/10.20535/2409-7160.2020.XXI.212445Ключові слова:
Обробка металів тиском, приладобудування, машинобудування, метод скінченних елементів, холодного об’ємне формоутворення, штампування, деформування, деформація, НДС, напружено-деформований стан, проектування технологіїАнотація
На теперішній час заради отримання металевих листів розроблено досить велику кількість різноманітних процесів прокатування. Серед існуючих технологій вагоме місце займає процес безперервного лиття та одночасної прокатки. Г. Бессемером (Англія) у 1848 році запатентовано новий спосіб отримання полос з металу. Цей спосіб являв собою суміщення у одному пристрої двох процесів. Під час даного суміщеного процесу метал виливається з кристалізатора і потрапляє до пристрою прокатування. Полоса у цьому випадку має рідку серцевину. Вона обтискається однією або кількома парами валків. В результаті даного процесу отримують значно менший розмір зерна металу. Традиційні сляби, що мають відносно великий поперечний розмір, мають зерна більшого розміру. Провідні компанії по виготовленню металевих листів ведуть пошукові роботи по розробці ефективної технології безперервної прокатки та активні роботи по створенню відповідного обладнання для реалізації даного процесу. Серед питань, що вирішуються ними: • зменшення витрат електроенергії; • зменшення розмірів капіталовкладень. Пошуку найбільш вдалої в даному плані технології присвячена наша робота.Посилання
Эренберг Х.-Ю. Литье и обжатие с разливки тонких слябов на заводе фирмы «Маннесман ререн-верке АГ» / Х.-Ю. Эренберг // Металлургическое производство и технология металлургических процессов; пер.с нем., 1990. С. 46-56.
Еберле А. Непрерывная разливка и прокатка тонких слябов /А. Еберле, Г. Воллнер, Д. Габел и др. // Сталь и железо. 1990. №1. С. 81-88.
Опубліковано
2020-10-09
Як цитувати
Холявік, О. В. (2020). Безперервне лиття-прокатування листів з різноманітних сплавів. Матеріали науково-технічної конференції "Прогресивна техніка, технологія та інженерна освіта", (XXI). https://doi.org/10.20535/2409-7160.2020.XXI.212445
Номер
Розділ
РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧІ ПРОЦЕСИ ПЛАСТИЧНОЇ ОБРОБКИ МАТЕРІАЛІВ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.