ДО ПИТАННЯ ВПЛИВУ ВИДУ НАПРУЖЕНОГО СТАНУ НА ПРОЦЕС ДЕФОРМУВАННЯ КОНСТРУКЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2409-7160.2020.XXI.212504Ключові слова:
вид напруженого стану, параметр (показник) жорсткості напруженого стану, кут виду напруженого стануАнотація
Розглядається питання впливу виду напруженого стану (ВНС) на процес склерономного і реономного деформування конструкційних матеріалів при простих і близьких до простих режимах навантаження. Виділяться параметри, що характеризують ВНС. Це параметр (показник) жорсткості напруженого стану, що відображає вплив першого інваріанта тензора напружень і є з точністю до постійного множника відношенням гідростатичногої компоненти тензора напружень до його девіаторної складової. Вплив третього інваріанта девіатора напружень враховується параметром Надаи-Лоде, а також кутом ВНС у його різних трактуваннях. Показано варіант врахування цього впливу шляхом введення в визначальні рівняння функції з параметром кута ВНС, яка визначається на основі аналізу базових експериментів на розтяг та скручення. Показано, що врахування ВНС підвищує якісно і кількісно точність узгодження результатів розрахунку з експериментомПосилання
Ильюшин А.А. Пластичность. – Москва : Изд-во АН СССР, 1963. – 271 с.
Пластичность и разрушение / Под ред. В.Л.Колмогорова. – Москва : Металлургия, 1977. – 336 с.
Надаи А. Пластичность и разрушение твердых тел // Пер. с англ. под ред. Г.С.Шапиро. – Москва : Изд-во Иностранной литературы, 1954. – Том 1. – 648 с.
Грешков В.М., Лавриненко Ю.А., Напалков А.В. Прогнозирование разрушения металла в процесса холодной пластической деформации / Сообщение 1. Приближенная модель пластической деформации и разрушения металлов // Пробл. прочности, 1999. – №1. – С. 76-85.
Добранюк Ю.В. Моделювання напружено-деформованого та граничного станів поверхні циліндричних зразків при торцевому стисненні. Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня канд. техн. наук. Інститут проблем міцності ім. Г.С.Писаренка НАНУ. – Київ, 2012.
Голуб В.П., Кобзарь Ю.М., Фернати П.В. Нелинейная ползучесть вязкоупругих органических волокон при растяжении // Прикл. механика, 2005. – Том 41, №7.
Васьков Б.С. Некоторые вопросы ползучести полиэтиленовых труб // Прочность материалов и конструкций. Труды ЛИИ. № 278. – Ленинград: Машиностроение, 1967. – С. 13-19.
Крегерс А.Ф., Килевич М.Р. Комплексное исследование полиэтилена высокой плотности в условиях нелинейной ползучести и релаксации напряжений // Механика композитных материалов, 1985. – №2. – С. 195-201.
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.