Головні аспекти проектування маніпуляторів мобільних роботів спеціального призначення
DOI:
https://doi.org/10.20535/2409-7160.2020.XXI.212833Ключові слова:
маніпулятор, мобільний робот, шасі, система керуванняАнотація
Основною функцією мобільних роботів є заміна участі людини при виконанні небезпечних або трудомістких операцій. Актуальною є задача зменшення кінцевої вартості розроблюваного продукту при виготовленні та мінімізація витрат на експлуатацію роботів. Важливим є також забезпечення показників безпеки під час роботи в особливо небезпечних середовищах та ситуаціях. За цільовим призначенням мобільні роботи можна розділити на декілька функціональних груп, а саме: ударні, розвідники, бойового забезпечення, спецоперацій, транспортні та інші. Об’єднати в одне ціле в одному роботі складна і можливо нездійснена задача. Робот може виконувати одночасно декілька функцій але транспортний робот і робот розвідник мають занадто відмінні функції і відповідно компонування і конструкцію. Розглядатимемо мобільні роботи які найбільше підходять для ролі розміновувача, хоча також можуть виконувати роль ударних чи розвідувальних моделей.##submission.downloads##
Опубліковано
2020-10-10
Як цитувати
Юрчишин, О. Я., Струтинський, В. Б., Струтинський, В. Б., Кравець, О. М., & Кравець, О. М. (2020). Головні аспекти проектування маніпуляторів мобільних роботів спеціального призначення. Матеріали науково-технічної конференції "Прогресивна техніка, технологія та інженерна освіта", (XXI). https://doi.org/10.20535/2409-7160.2020.XXI.212833
Номер
Розділ
ПРОГРЕСИВНА ТЕХНІКА І ТЕХНОЛОГІЯ МАШИНОБУДУВАННЯ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.