Шляхи усунення перегинів у викладанні дисципліни з інтелектуальної власності
DOI:
https://doi.org/10.20535/2409-7160.2021.XXII.233762Ключові слова:
творчість, інновації, патентознавство, інтелектуальна власністьАнотація
Хронологічно представлена історія впровадження в Київському політехнічному інституті (КПІ) дисциплін, що присвячені методології науково-технічної творчості, набуття, охорони, захисту і комерціалізації об’єктів права інтелектуальної власності. Проаналізовані позитивні і негативні наслідки викладання дисциплін по інтелектуальній власності і патентознавству. Зроблений наголос на стратегічну помилку, коли дві дисципліни (одна юридичного, друга інтегрованого інженерного творчого спрямування) об’єднали в одну і почали викладати двома викладачами двох різнопрофільними підрозділами КПІ.Наведені рекомендації по усуненню цього перегину для підвищення якості інженерної освіти.
Посилання
- Виклики четвертої промислової революції «Індустрія 4.0» перед вченими України /Кузнєцов Ю.М. //УІІ міжн. наук.-техн. конференція «Прогресивні технології у машинобудуванні». Львів-Карпати, 5-10.02.2018. –с.66-69.
- Інтелектуальна власність: Навчальний посібник / Ю.М. Кузнєцов, Г.В. Косенюк, М.Г. Данильченко М.Г.; За ред. Ю.М. Кузнєцова – Тернопіль: «Економічна думка», 2006. – 419 с.
- Кузнєцов Ю.М. Креативний підхід – головний інструмент в інноваційному прориві // Журнал «Інтелектуальна власність», №4, 2011.- С.12-16.
- Кузнєцов Ю.М. Патентознавство та авторське право. Підручник: 2-е видання, перероблене і доповнене / Ю.М. Кузнєцов Ю.М.- К:.ТОВ «Кондор», 2009. – 446 с.
- Кузнєцов Ю.М. Актуальні проблеми і досвід впровадження дисциплін з інтелектуальної власності у вищих навчальних закладах / Ю.М. // Доповідь на І Міжнародній науково-технічній конференції «Машинобудування і металообробка – 2003», м. Кіровоград, 2003. – 25 с.
- Кузнєцов Ю.М., Бенатов Д.Е. Роль дисциплін з інтелектуальної власності при підготовці спеціалістів нової генерації // Винахідник і раціоналізатор. – 2003. – №6. –С. 15-19.
- Кузнєцов Ю.М. Дипломне проектування з інтелектуальної власності. — К.: ТОВ «ГНОЗІС», 2007. −364 с.
- Підготовка магістрів з інтелектуальної власності в НТУУ «КПІ» / Кузнєцов Ю.М., Мікульонок І.О., Литвин О.В., Чікін С.В. / XI Всеукраїнська конференція «Проблеми підготовки фахівців з ІВ, інформаційно-аналітичної та інноваційної діяльності», м.Київ, 2011. – С. 29-34.
- Порушення економічних і правових аспектів у сфері інтелектуальної діяльності – загроза національній безпеці України / Кузнєцов Ю.М. // V Міжн. наук.-техн. конф. «Прогресивні напрямки розвитку технологічних комплексів» (КЗЯТПС-2020), 29-30.04.2020, Чернігів, ЧНТУ.-С.18-20.
- Практикум з дисципліни «Патентознавство та авторське право» Навчальний посібник:/ Кузнєцов Ю.М., Мікульонок І.О., Самойленко О.В. –К.:ТОВ «ГНОЗИС», 2014.-317 с.
- Практикум з дисципліни «Основи технічної творчості» / Кузнєцов Ю.М., Литвин О.В. / Навчальний посібник/ К:.ТОВ «ЗМОК» – ТОВ «ГНОЗІС», 2010.-160 с.
- Роль інновацій при підготовці фахівців у сфері інтелектуальної власності /Кузнєцов Ю.М. //8-ма Всеукр. наук.-практ. інтернет конф. «Інтелектуальна власність: погляд ХХІ століття», ЧНУ ім. Б.ХмельницькогоБ 17.05.2019.-с.18-25.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Юрій Кузнєцов

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.