Рівняння руху мас моделі маятника Челомея
DOI:
https://doi.org/10.20535/2409-7160.2021.XXII.237976Ключові слова:
Закон сохранения энергии; импульс; момент импульса; силы инерции; модели; маятник Челомея; уравнения движения; масса; жесткость; вращение; векторы; скорости; угловые ускоренияАнотація
Для перевірки положень, заявлених Богомоловим В.І. [1], Пузановим Б.І. [2] і Ліневичем Е.І. [3] про можливість здійснення понад одиничної роботи силами інерції запропонована до розгляду замкнута механічна система у вигляді кінематично пов'язаних обертових мас. Дослідження мало на меті в рамках механіки Ньютона вивчити виконання законів збереження імпульсу, моменту імпульсу і енергії, встановити можливість здійснення роботи силами інерції (відцентрової і коріолісову), дати оцінку зміни кінетичних параметрів на прикладі моделі маятника Челомея. Для складного радіально-колового руху мас моделі маятника Челомея отримані визначальні рівняння. Для перевірки аналітичних викладок розроблено та реалізовано в програмному комплексі MathCAD алгоритми чисельних розв’язків вищенаведених задач.
Посилання
- Богомолов В.И. «Эксперимент по использованию свободной энергии», «Новая Энергетика», №1, 2004.
- Пузанов Б.И. «Энергия центробежных сил инерции»: http://swm-free.front.ru/energy/1.html
- Линевич Э.И. Применение центробежной силы в качестве источника мощности. http://www.dlinevitch.narod.ru/pages.htm
- Павловський М.А. Теоретична механіка. Видавництво „Техніка”, Київ – 2002.-510 с.
- Очков В.Ф. MathCAD 14 для студентов та инженеров.– СПб.: БХВ-Петербург, 2009. – 512c.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Микола Георгійович Крищук, А. Цибенко

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.