Використання різцетримача з орієнтованою жорсткістю для ультразвукового точіння
DOI:
https://doi.org/10.20535/2409-7160.2021.XXII.238103Ключові слова:
ультразвукове точіння, різцетримач з орієнтованою жорсткістю, електрострикційний вібропривод, частотні характеристики, підвищення продуктивності обробкиАнотація
Ефективним способом обробки важкооброблювальних матеріалів є ультразвукове точіння, яке здій-
снюється шляхом накладання ультразвукових коливань до руху різця і сприяє значному зменшенню сили різання та підвищенню продуктивності обробки. У статті представлені результати досліджень ефективності вико-
ристання нового пристрою для ультразвукового точіння з електрострикційним віброприводом. Експериментальні дослідження підтвердили ефективність запропонованої конструкції різцетримача для передачі хвилі ультразвукових коливань майже перпендикулярно осі вібраційного приводу, що дозволяє розвантажити вібраційний привід від сили різання та використовувати вібраційні імпульси лише для деформації пружних елементів різцетримача за амплітудою ультразвукових коливань. Пристрій забезпечує умови для обробки важкооброблювальних матеріалів, дозволяє підвищити точність обробки деталей, зменшити шорсткість оброблених поверхонь і збільшити продуктивність обробки.
Посилання
- Кумабэ Д. Вибрационное резание. – М.: Машиностроение, 1985. - 424 с.
- Асташев В.К. Влияние ультразвуковых колебаний резца на процесс резания. – Проблемы машиностроения и надежности машин, 1992, №3, с.81-89.
- Пристрій для ультразвукового точіння: Патент на корисну модель № 89116: МПК В24В 1/04. Опуб. 10.04.2014, Бюл. № 7. – 3с. (автори Шевченко О.В., Марковський Д.А., Бальченко М.Ю.).
- Шевченко О.В. Вплив радіальної податливості пружної системи інструменту токарного верстата на точність обробки / Матеріали Міжнародної науково-технічної конференції "Прогресивна техніка, технологія та інженерна освіта", секція: Прогресивна техніка та технологія машинобудування – Київ, КПІ ім. Ігоря Сікорського: 06-09.10.2020. с. 106-109.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Олександр Віталійович Шевченко, Сергій Манзюк

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.