Вплив кута укладки шарів композиційного матеріалу на основі вуглецю на його механічні характеристики при чистому розтязі
DOI:
https://doi.org/10.20535/2409-7160.2021.XXII.238841Ключові слова:
механічні характеристики; композиційні матеріали; міцність.Анотація
В роботі представлені результати експериментальних досліджень по визначенню механічних характеристик (коефіцієнт Пуассона, модуль пружності, границя міцності при розтязі) композиційних матеріалів на основі вуглецю, що мають різне компонування за кількістю шарів та напрямком волокон у ньому. Запропоновано математичну модель, що дозволяє, у першому наближенні, визначати основні механічні характеристики композиційного матеріалу та враховує його структуру (максимальна кількість шарів композитного матеріалу, який було розглянуто в роботі - 7). За допомогою проведеного регресійного аналізу визначено параметри моделі. Проведено порівняння результатів аналітичного розрахунку за запропонованою моделлю з експериментально отриманими величинами механічних характеристик. Показано, що максимальна похибка при цьому не перевищує 12%.Посилання
- В. М. Маслєй, В. В. Кавун, А. П. Щудро, Ю.В. Сохач, О. Т. Кудреватих, В. Ф. Рожковський,С. І. Москальов, М. Г. Добрушина, А. С. Кулик Дослідження крупногабаритних конструкцій із композиційних матеріалів на терморозміростабільність // Космічна наука і технологія. 2019. Т. 25. № 3, с.32 -39.
- Ю. В. Советова,Ю. Н. Сидоренко, В. А. Скрипняк, Многоуровневый подход к исследованию влияния объемного соотношения компонентов волокнистого однонаправленного углепластика на его механические характеристики, Вестн. Томск. гос. ун-та. Матем. и мех., 2014, 2(28), 77–89
- А.Р. Банселл, А.Тионне, С. Камара, Д.Х. Аллен Накопление повреждений и оценка долговечности углепластиковых сосудов высокого давления // Композиты и наноструктуры, 2009, №3, с. 5-17
- Думанский А.М. Накопление повреждений и деформирование волокнистых композитов // Научное издание МГТУ им. Н.Э. Баумана «Наука и образование» , 2014, , с. 250- 257.
- Моваггар А. Энергетическая модель усталостной прочности композиционных материалов / А. Моваггар, Г. И. Львов // Вестник Нац. техн. ун-та "ХПИ" : сб. науч. тр. Темат. вып. : Динамика и прочность машин. – Харьков : НТУ "ХПИ", 2010. – № 37. – С. 111-122.
- Чеботарева Е. А. Полимерные композиционные материалы: формирование структуры и влияние её на свойства / Е. А. Чеботарева, Л. Р. Вишняков // Вісник Інженерної академії України. - 2012. - Вип. 2. - С. 157-163.
- А.В. Нешпор, Л.Р. Вишняков, А.В. Мазная Ударопрочные слоистые полимерные композиционные материалы // Технологические системы, №47/3, 2009, с. 61-66.
##submission.downloads##
Опубліковано
2021-09-22
Як цитувати
Мусієнко, О. С., Фам, К., Тимошенко, О., & Коваль, В. (2021). Вплив кута укладки шарів композиційного матеріалу на основі вуглецю на його механічні характеристики при чистому розтязі. Матеріали науково-технічної конференції "Прогресивна техніка, технологія та інженерна освіта", (XXII). https://doi.org/10.20535/2409-7160.2021.XXII.238841
Номер
Розділ
СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ МЕХАНІКИ ДЕФОРМІВНОГО ТВЕРДОГО ТІЛА
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Ольга Станіславівна Мусієнко, Куан Фам, Олександр Тимошенко, Віктор Коваль

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.