Вплив конструкційних параметрів на пружні властивості композитів, виготовлених за технологією 3D друку
DOI:
https://doi.org/10.20535/2409-7160.2021.XXII.238966Ключові слова:
3D друк, PLA-CG Графітовий, модуль пружності, регресійний аналіз, розтяганняАнотація
В останній час у технології 3D друку спостерігається заміна витратних матеріалів таких, як полімери, метали, кераміка на композиційні, що дозволяє посилити механічні та інші важливі властивості виробів. Дане дослідження присвячене вивченню впливу таких параметрів як орієнтація та товщина шарів
друкованих зразків, виготовлених з композитної мононитки на основі PLA + з наповненням шаруватого графіту 5%, на їх пружні властивості. Зразки, розроблені відповідно до стандарту ДСТУ EN ISO 527-2:2018, були надруковані за технологією FDM з трьома різними кутами орієнтації (0o, 45o, 90o) та трьома товщинами шару (0,1 мм, 0,2 мм, 0,3 мм) для кожного кута. Випробування на розтягання виконувалися згідно з планом повного факторного експерименту (два фактори на трьох рівнях, всього дев’ять випробувань). За результатами випробувань побудовано регресійну модель, яка описує зміну
модуля пружності в залежності від обраних конструкційних параметрів.
Посилання
- ДСТУ EN ISO 527-2:2018 Пластмаси. Визначення властивостей під час розтягування. Частина 2. Умови випробування для пластмас, виготовлених методом формування та екструзії (EN ISO 527-2:2012, IDT; ISO 527-2:2012, IDT).
- https://monofilament.com.ua/ua/products/inzhinernye-plastiki/kompozitsionnye-materialy-dlja-3d-printera/pla-sg-grafitovyj-o1-75mm-10m.
- Блинова Е.И. Планирование и организация эксперимента. - Минск: БГТУ, 2010. - 130 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Віктор Вікторович Рубашевський, Сергій Шукаєв

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.