Полірування прецизійних деталей оптико-електронної та лазерної техніки
DOI:
https://doi.org/10.20535/2409-7160.2021.XXII.238979Ключові слова:
полірування, оптична поверхня, шорсткість, кластерна теоріяАнотація
Досліджено механізм взаємодії оптичної поверхні з полірувальною дисперсною системою під час полірування. Встановлено, що перенесення енергії між ними є наслідком диполь-дипольної взаємодії в донорно-акцепторній системі і відбувається за ферстеровським механізмом. Встановлено, що зменшення спектрального розділення між оброблюваним матеріалом і частинками полірувального порошку зумовлює збільшення розмірів частинок шламу і частинок зносу, що призводить до зростання параметрів шорсткості Ra, Rq, Rmax оптичних поверхонь під час полірування за допомогою полірувальних дисперсних систем. Показано, що продуктивність полірування оптичних поверхонь та інтенсивність зношування частинок полірувального порошку зменшуються при зростанні відповідних енергій перенесення, що підтверджує основні положення кластерної теорії полірування неметалевих матеріалів та правочинність квантово-механічного опису механізму резонансного перенесенні енергії між дисперсною системою та оброблюваним матеріалом.Посилання
- Філатов Ю.Д. Полірування прецизійних поверхонь елементів оптоелектронної техніки зі скла, ситалів та оптичних і напівпровідникових кристалів. Огляд / Ю.Д. Філатов // Сверхтв. материалы. – 2020, – № 1. – С. 73–98.
- Філатов Ю.Д. Вплив реологічних властивостей дисперсної системи на показники полірування оптичного скла та ситалів / Ю.Д. Філатов, В.І. Сідорко, С.В. Ковальов, В.А. Ковальов // Сверхтв. материалы. – 2021. – № 1. – С. 83–93.
- Філатов Ю.Д. Вплив міжмолекулярної взаємодії частинок полірувального порошку з оброблюваним матеріалом на показники полірування оптичних поверхонь / Ю.Д. Філатов, В.І. Сідорко, С.В. Ковальов, В.А. Ковальов // Сверхтв. материалы. – 2021. – № 4. – С. 84–92.
- Jones, G.A., Bradshaw D.S., Resonance Energy Transfer: From Fundamental Theory to Recept Applications. Front. Phys. – 2019. – Vol. 7(100). – P. 1–19.
##submission.downloads##
Опубліковано
2021-09-21
Як цитувати
Юрчишин, О. Я., Філатов, Ю., Сідорко, В., & Ковальов, В. (2021). Полірування прецизійних деталей оптико-електронної та лазерної техніки. Матеріали науково-технічної конференції "Прогресивна техніка, технологія та інженерна освіта", (XXII). https://doi.org/10.20535/2409-7160.2021.XXII.238979
Номер
Розділ
ПРОГРЕСИВНА ТЕХНІКА І ТЕХНОЛОГІЯ МАШИНОБУДУВАННЯ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Оксана Ярославівна Юрчишин

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.