Вибір та моделювання процесу формозмінювання деталей шаруватого ударостійкого елементу
DOI:
https://doi.org/10.20535/2409-7160.2021.XXII.239018Ключові слова:
ударостійкий елемент, самочинне згинання, удар, заброньове ураженняАнотація
Розроблено ударостійкий шаруватий елемент, що складається з двох зовнішніх шарів із високо жо-
рсткого матеріалу та внутрішнього шару із в’язкопружного матеріалу. Елемент зменшує заброньову дію на об’єкт, що захищається. Особливість конструкції полягає в тому, що зовнішня деталь має вигін зі стрілою прогину в межах 10…15 товщин, та має з’єднання зовнішніх шарів із високожорсткого матеріалу по протилежних краях скобами з пластичного матеріалу, який при пластичному деформуванні затікає у крайові отвори, що виконані співвісно у зовнішніх шарах, з внутрішньої сторони ударостійкого елемента прикріплено амортизуючий шар з еластичного спіненого полімерного матеріалу, тильна поверхня якого відповідає поверхні об’єкта, що захищається. Для виготовлення деталей розроблено спосіб гнуття листових деталей при якому здійснюють підгинання полиць деталі з елементом вигину з подальшим їх розпрямленням. Метою є підвищення продуктивності процесу та точності геометричних розмірів деталі, перед розпрямленням полиць заготовки її встановлюють торцями полиць на плоску поверхню порожнюю між фіксуючими планками з подальшим розпрямленням полиць пуансоном з плоскою робочою поверхнею. Моделювання процесу самочинного формоутворення деталей
«Лист верхній ударостійкого елементу» за зворотною та прямою схемами виконано методом скінченних елементів у системі AnSYS/AutoDYN. Метою дослідження є розробка технології і моделювання процесу формозмінювання листових деталей ударостійкого елементу.
Посилання
- Пат. 35215 України, МКИ В26F 1/00. Спосіб виготовлення деталей з напівкруглими ребрами жорсткості / Загірняк М.В., Драгобецький В.В., Циган Б.Г., Сидоренко К.В., Фомін В.В., Новіков В.Р., Мосьпан Д.В. / Заявл. 28.03.2008, Опубл. 10.09.2008. Бюл. №17. – 2 с.
- B.A. Galanov, S.M. Ivanov, V.V. Kartuzov, On one new modification of Alekseevskii-Tate model for non-staionary penetration of long rods into targets, Int. J. Impact Eng., 26, 201-210, 2001.
- Материалы и защитные структуры для локального и защитного бронирования / В. А. Григорян, И. Ф. Кобылкин,
- В. М. Маринин, Е. Н. Чистяков. Под ред. В. А. Григоряна. – М.: Изд. РадиоСофт, 2008. – С. 130.
- Фролов Е. А. Новый метод штамповки деталей из листа энергией детонирующих газових смесей.
- Импульсная обработка металлов давленим. М.: Машиностроение, 1979. 130 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Роман Аргат

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.