А Управління токарною контурною обробкою фасонних деталей
DOI:
https://doi.org/10.20535/2409-7160.2021.XXII.239130Ключові слова:
токарна контурна обробка, цикли керуючої програми, моделюванняАнотація
Обробка контурних фасонних поверхонь деталей, що мають круглий поперечний переріз, виконується на токарних верстатах з ЧПУ по керуючим програмами. Всі відомі САМ-системи пропонують стандартні цикли для обробки таких поверхонь. У більшості випадків рекомендується застосовувати стандартні цикли чорнової контурної обробки G71, G72 і G73. Метою дослідження є аналіз процесів різання в чорновий і фінішної обробки і оцінка їх впливу на якість поверхні деталі. Порівняльний аналіз результатів дозволяє вибрати найбільш прийнятний цикл обробки для конкретного профілю контуру деталі. Розроблена програма також дозволяє отримати прогнозовану точність обробки по всьому контуру, яка може виникнути в результаті технологічної спадковості. Крім того, отриманий під час моделювання масив даних по глибині різання, який є головним обуренням процесу, дозволяє спроектувати закон управління режимом, наприклад, з подачі, які призведе до стабілізації процесу різання.
Посилання
- Steven S. Saliterman CNC Lathe Programming. University of Minnesota// https://saliterman.umn.edu/sites/saliterman.dl.umn.edu/files/general/cnc_lathe_programming.pdf
- Funuc Series Oi-model D. Для системы токарного станка // https://rustan.ru/sites/default/files/instructions/Fanuc%200i.pdf
- D. Huo, K. Cheng, F. Wardle Machining Dynamics: fundamentals, applications and practices / Springer-Verlag London Limited, 2009, 328p.
- Петраков Ю.В. Розвиток САМ-систем автоматизованого програмування верстатів з ЧПК: Монографія. – Київ, Січкар, 2011. – 220 с.
- Петраков Ю.В., Мацкивский А.С. Моделирование системы адаптивного управления на токарном станке с ЧПУ // Зб. наукових праць «Надійність інструменту та оптимізація технологічних систем Випуск 36 Донбаська державна машинобудівна академія, Краматорськ, 2016, с.12-17.
- Петраков Ю.В. Методи управління процесами різання // Вісник ЖДТУ № 2 (80), Житомир, 2017. – с. 124-134.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Юрій Володимирович Петраков

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.