ДЕФЕКТИ ВОГНЕТРИВКИХ ЕЛЕМЕНТІВ ОПАЛЮВАЛЬНИХ ПРОСТІНКІВ КОКСОВИХ ТА ПЕКОКОКСОВИХ ПЕЧЕЙ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2409-7160.2018.XIX.241111Ключові слова:
піч коксова, елемент вогнетривкий, дефект; ймовірність відмовиАнотація
Коксові та пекоксові батареї є дорогими агрегатами та є основним обладнанням коксохімічних виробництв, то подовження їх ресурсу є актуальною задачею. Внаслідок важких умов експлуатації неминуче змінюється технічний стан цих печей, що пов’язано з процесами руйнування вогнетривких елементів. Тому дослідження процесів руйнування вогнетривких елементів опалювальних простінків коксових та пекококсових печей є актуальною задачею. В статті розглянуто розвиток дефектів вогнетривких елементів обігрівальних простінків коксових та пекококсових печей. Розроблені основні структурні схеми зміни стану об’єкту руйнування під час експлуатації. Для математичного опису зміни стану об’єкту руйнування запропоновано використати модель на базі теорії ланцюгів Маркова, яка дозволяє оцінити ймовірність відмови як окремого вогнетривкого елементу так і обігрівального простінку та коксової печі в загалом.
Посилання
- Парфенюк А.С. О разрушении кладки коксовых батарей из крупных огнеупорных бетонных блоков и традиционных динасовых огнеупоров // Парфенюк А.С., Третьяков П.В., Костина Е.Д. Кокс и химия. – 2004. – № 8. – С. 14-19.
- Феллер В. Введение в теорию вероятностей и ее приложения = An introduction to probability theory and its applications: Пер. с англ. Ю. В. Прохорова. – М. : Мир, 1984. Т. 2. – 751 с.
- Богданофф Дж., Козин Ф. Вероятностные модели накопления повреждений. – М.: Мир, 1989. – 344 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.