СИЛОВІ РЕЖИМИ ТА НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНИЙ СТАН ВІСЕСИМЕТРИЧНИХ ЗДЕФОРМОВАНИХ ЗАГОТОВОК ПРИ ВИТЯГУВАННІ ТРАДИЦІЙНИМ ПУАНСОНОМ ТА ПУАНСОНОМ СПЕЦІАЛЬНОГО ПРОФІЛЮ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2409-7160.2018.XIX.241198Ключові слова:
витягування, метод скінченних елементів, порожнистий виріб, пуансон традиційний, пуансон спеціального профілю, зусилля витягування, напруження, деформації.Анотація
Методом скінченних елементів проведений аналіз витягування традиційним пуансоном та пуансоном спеціального профілю вісесиметричних порожнистих виробів із нержавіючої сталі. Встановлені залежності зусилля витягування та зусилля на притискачі від переміщення пуансона. Виявлений напружений стан здеформованих заготовок при максимальній величині зусилля витягування, кінцевий деформований стан та форма і розміри виробів. Проведене порівняння отриманих результатів. Використання пуансона спеціального профілю приводить до збільшення зусилля витягування та зменшення величини осьових розтягувальних напружень у здеформованій заготовці при витягуванні. Вказані переваги дозволяють зменшити величини зазорів між заготовкою і притискачем, між пуансоном та матрицею та підвищити точність форми і розмірів виробів.
Посилання
- Калюжний О.В. Інтенсифікація комбінованого витягування вісесиметричних прожнистих виробів в одноконусній матриці спеціального профіля // Обработка материалов давлением. Сборник научных трудов. – ДГМА. – Краматорск, 2017 р. – №1 (44). – С. 229-238. 2. Калюжний О.В. Визначення параметрів
- витягування з потоншенням зпрофільованим пуансоном порожнистих заготовок після видавлювання7 / В.О. Калюжний, С.С. Соколовська // Вісник НТУ «ХПІ», Серія «Інноваційні технології та обладнання обробки матеріалів у машинобудуванні та металургії», Харків, НТУ «ХПІ», 2017. № 36(1257). - С. 21-28.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.