СИСТЕМА АВТОМАТИЧНОГО КЕРУВАННЯ ПРОЦЕСОМ ЗМІШУВАННЯ У ВИХРОВІЙ КАМЕРІ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2409-7160.2018.XIX.241981Ключові слова:
когерентна вихрова структура; вихрова камера; автоматичне керування; інтенсивність перемішування; термоанемометрАнотація
У роботі представлена розробка одного з варіантів системи автоматичного керування процесом перемішування рідких або газоподібних компонент робочого середовища у вихровій камері змішування (ВКЗ) енергетичного та технологічного обладнання. ВКЗ містить циліндричний корпус з
розвиненою тупиковою частиною з глухим торцем. В бічній поверхні корпусу виконані отвори, в яких розміщені сопла з можливістю обертання навколо їх вертикальних осей. Проточні тракти сопел мають нахил, що
забезпечує тангенціальне підведення середовищ до внутрішньої порожнини ВКЗ. Камера оснащена електронною керувальною системою, яка при зміні витрат вхідних компонент за допомогою виконавчих пристроїв змінює кут між поздовжньою віссю вікон сопел і віссю циліндричного корпусу. Технічним результатом даної розробки є підтримання інтенсивності перемішування компонент робочого середовища, збільшення швидкодії автоматичного керування та зменшення габаритів установки.
Посилання
- Структура турбулентного потока и механизм теплообмена в каналах: [монография] / [М. Х. Ибрагимов, В. И. Субботин, В. П. Бобков и др.]. — М.: Атомиздат, 1978. — 296 с.
- Турик В.Н. О гидродинамической неустойчивости течений в вихревых камерах / В.Н. Турик // Промислова гідравліка і пневматика. – 2006. – № 3(13). – С. 32–37.
- Камера змішування з автоматичним керуванням, Патент України UA 81252 U, МПК B01F 5/00, 2013.01.
- Бабенко В. В. Макет вихревых структур при течении потока в вихревой камере / В. В. Бабенко, В. Н. Турик // Прикладна гідромеханіка. 2008. Т. 10 (82), № 3. — С. 3 –9.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.