ДОСЛІДЖЕННЯ МІКРОСТРУКТУРИ ТА МІКРОТВЕРДОСТІ ЗОНИ ПЕРЕКЛАДАННЯ У ЗАКАЛЕННІ ЛАЗЕРНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ СТАЛІВ AISI 1045 І AISI D2
DOI:
https://doi.org/10.20535/2409-7160.2018.XIX.242367Ключові слова:
мікроструктура, мікротвердість, загартовування за допомогою лазерного перетворення.Анотація
Нові технології обробки поверхонь металевих виробів розробляються і використовуються в сучасному машинобудуванні для підвищення як експлуатаційних властивостей поверхневого шару, так і продуктивності процесу. На відміну від традиційних методів обробки, затвердіння лазерної поверхневої трансформації дозволяє вибірково нагрівати найбільш відповідальні ділянки на поверхні виробу з високими швидкостями нагрівання/охолодження та короткочасним дією, забезпечуючи дисперсну мартенситну структуру із залишковими напруженнями на поверхні.
Посилання
- Kovalenko, V.S., Zhuk R.O. (2004), Systemized approach in laser industrial systems design, J. Mater. Proc. Technol., Vol. 149, pp. 553–556.
- Martinez, S., Lamikiz, A., Ukar, E., Tabernero, I., Arrizubieta, I. (2016), Control loop tuning by thermal simulation applied to the laser transformation hardening with scanning optics process, Appl. Therm. Eng., Vol. 98, pp. 49–60.
- Santhanakrishnan, S., Kovacevic, R. (2012), Hardness prediction in multi-pass direct diode laser heat treatment by online surface temperature monitoring, Journal of Materials Processing Technology, Vol. 212, pp. 2261–2271.
- Yao, C., Xu, B., Huang, J., Zhang, P., Wu, Y. (2010), Study on the softening in overlapping zone by laser-overlapping scanning surface hardening for carbon and alloyed steel, Optics and Lasers in Eng., Vol. 48, pp. 20–26.
- Lesyk, D.А., Dzhemelinskyi, V.V. (2015), Features of formation microrelief and microhardness thermally hardened zones by scanning laser beam, Mechanics and Advanced Technologies, Vol. 1(73), pp. 100-106 (in Ukrainian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.