ДИФУЗІЙНЕ ТИТАНУВАННЯ СТАЛЕЙ Х18Н10Т І Х12Н22Т3МР З МЕТОЮ ЗАХИСТУ ПОВЕРХНІ ВІД СХОПЛЮВАННЯ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2409-7160.2018.XIX.242386Ключові слова:
сталь, дифузійне титанування, поверхня, титан, атомАнотація
Для захисту поверхонь від схоплювання при нагріванні деталей, виготовлених із сталей Х18Н10Т і Х12Н22Т3МР застосовується насичення однієї з контактуючих поверхонь титаном. Дослідження структури дифузійних зон сталей свідчать про істотні зміни в тонкій структурі поверхневих зон сплавів в процесі насичення поверхні сталей титаном. Ці зміни характеризуються наявністю в окремих зонах дифузійного шару дислокацій і фрагментів. Найбільше скупчення дислокацій спостерігається на межі розділу між зовнішнім і внутрішнім шарами дифузійної зони. Зміни в тонкій структурі є наслідком пластичної деформації локальних ділянок структури сталей під дією дифундуючого в метал потоку атомів. Істотний вплив
на схоплювання має зміна коефіцієнта термічного розширення, що викликало необхідність з'ясування залежності коеффициента термічного розширення від дифузійного титанування. Дослідження показали, що насичення сталей карбідами титану не супроводжується помітною зміною коефіцієнта термічного розширення.
Посилання
- Дубінін Г.А. та ін. –В кн. Металловедение и термическая обработка, VII «Машиностроение, М. 1971
- Сердитов А.Т. Пертяков В.Г. Структура и свойства поверхностных слоёв сталей после титанирования и ванадирования. – Поверхность. Физика. Химия. Механика. М.:АН СССР, 1983, №11, с.68-70
- Дубінін Г.А. Диффузионное хромирование сплавов. Машиностроение, М., 1964.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.