ПІДВИЩЕННЯ ЗНОСОСТІЙКОСТІ ЧАВУНУ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2409-7160.2018.XIX.242388Ключові слова:
зносостійкість, чавун, абразив, сталь, покриття.Анотація
У роботі досліджується можливість підвищення зносостійкості притирів з модифікованого сірого чавуну СЧ28-4. шляхом їх ванадіювання і борування та алмазно-нікелевого покриття для доводки отворів в загартованих і нізьковідпущених сталях ШХ15, ХВГ і цементованій 18Х2Н4ВА. Випробування показали, що, ванадіювання і борування чавунних притирів знижують їх знос при остаточній доводці отворів. Застосування ж притирів з алмазно-нікелевим покриттям ефективно і для чорнової доводки.
Посилання
- Переверзев В.М., Баработько А.М. В кн.: Защитные покрытия на металлах,5 «Наукова думка», К.1981
- Пертяков В.Г., Лоскутов В.Ф., Беляева В.П. Писаренко В.Н., Труш И.Х. Влияние циркония, ванадия и титана на кинетику роста и микротвердость карбидных покрытий. В кн.: Защитные покрытия на металлах, 9 «Наукова думка», К. 1975
- Пертяков В.Г., Сердитов А.Г., Бякова А.В., Лоскутов В.Ф. Влияние покрытий из карбидов титана и ванадия на износостойкость стали. – Изв. вузов. Черная металлургия, 1983, №1. с.113-115.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.