ДИФУЗІЙНА МЕТАЛІЗАЦІЯ СТАЛІ І ЧАВУНУ КАРБІДОУТВОРЮЮЧИМИ ЕЛЕМЕНТАМИ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2409-7160.2018.XIX.242389Ключові слова:
металізація, перехідний метал, фазовий склад, мікротвердість, стійкістьАнотація
У роботі досліджено процес дифузійної металізації вуглецевої сталі і чавуну перехідними металами: титаном і ванадієм. Вивчено мікроструктури, розподіл мікротвердості і легуючих елементів по глибині, кінетика процесу і фазовий склад дифузійного шару. Дослідження показали, що процес дифузійної металізації на сталях і чавунах подібний, і результати його якісно ідентичні. Результати цього дослідження узгоджуються з результатами дослідження процесу насичення перехідними металами борованої сталі. Бориди перехідних металів утворюються при насиченні тими ж елементами, що і карбіди. На підставі цього можна припустити, що взаємодія елементів потрійної системи «перехідний метал-Fe-C» ідентична взаємодії їх в системі «перехідний метал-Fe-бор».
Посилання
- Линкевич А.Н. Химико-термическая обработка металлов и сплавов «Машиностроение» М., 1965.
- Киндрачук М.В., Кульгавый Э.А. Трибологические процессы в гетерогенных системах// Пробл. тертя та зношування. – К., 2007. – Вип. 48. – с. 39-54.
- Лоскутов В.Ф., Пермяков В.Г., Бякова А.В., Сердитов А.Т. Способ нанесения на поверхность металлов и сплавов покрытий на основе карбида титана. Авторское свидетельство №963317.
- Диаграмма состояния двойных систем на основе Fe. Справ. изд./ О. Кубашевский; Пер. с англ. – М.: Металлургия, 1985. – 184 с.
- Соболь О.В. Механічні властивості покриттів на основі титану. – К. ІМФ НАН України, 2005. – 80 с.
- Земсков Г.В., Коган Р.Л., Шевченко Н.М. – В кн.: Металлофизика, 41. «Наукова думка», К., 1972. 4.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.