ФАЗОВІ ПЕРЕТВОРЕННЯ В СПЛАВІ Ті-6А1-4V ПРИ ЛАЗЕРНОМУ ФОРМОУТВОРЕННІ ТОНКОСТІННИХ ДЕТАЛЕЙ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2409-7160.2018.XIX.242391Ключові слова:
титан, фазовые превращения, лазерное формообразование, тонкостенная детальАнотація
Титан і його сплави мають значно більшу здатність до холодної деформації, ніж інші метали з гексагональної кристалічної структурою, наприклад магній, кадмій. Не дивлячись на це проведення холодної деформації більшості титанових сплавів при таких технологічних процесах, як холодна листове штампування (ХЛШ), пов'язане з багатьма труднощами. При ЛФ за вказаними режимам в заготівлі формуються області сплаву з неприпустимим зниженням міцності. Для запобігання утворенню таких зон необхідно використовувати лазерне випромінювання з максимумом інтенсивності на периферії променя.
Посилання
- Ber V.I. and Sidel'nikov S.B. (2012), Tehnologija listovoj shtampovki [Technology sheet metal forming], Siberian Federal University, Krasnoyarsk, Russia.
- Edwardson S P., Griffiths J., Sheikholeslami G., Clark S., and Dearden G. (2014). "Optimization of beam mode for high efficiency laser thermal forming within metallurgical constraints. Physics Procedia, vol. 56, pp.1392 -1399
- Gao H., Sheikholeslami G. and Edwardson S. P. (2017), "Reverse analysis of scan strategies for controlled 3D laser forming of sheet metal", Procedia Engineering vol. 183, pp.369 – 374
- Kishida, K., Aoyama, H., Matsushita, N. and Ushimaru, A. (2014). "Curved surfaces forming of sheet material by laser irradiation", Advanced Materials Research; vol. 1017, pp. 788-793
- Головко, Л. Ф. Моделирование процесса бесконтактной лазерной деформации адаптивным методом [Текст] / Л. Ф. Головко, С. О. Лукьяненко, И. Ю. Михайлова, В. А. Третяк // Электронное моделирование / Институт проблем моделирования в энергетике им. Г.Е. Пухова НАН Украины. - 2011. - Вып. 3, Том 33. - С. 71-84.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.