ПІДВИЩЕННЯ ЗНОСОСТІЙКОСТІ ПІДШИПНИКІВ КОВЗАННЯ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2409-7160.2018.XIX.242697Ключові слова:
підшипники ковзання, зчеплення, процес терня, руйнуванняАнотація
Мета роботи - підвищення ефективності підшипників ковзання. Підшипники ковзання, що працюють в умовах періодичного змащення пластиковими мастильними матеріалами, часто втрачають здатність працювати через виникнення зчеплення і пошкоджень і руйнування контактних поверхонь, особливо при високих контактних навантаженнях. Основною причиною появи забивки на таких поверхнях є руйнування окремої масляної плівки через її зношування і порушення умов реставрації. При цьому є ділянки прямого контакту і плівки вторинних конструкцій, які створюються в процесі тертя і захисту поверхні, також руйнуються. В цьому випадку відбувається контакт на ювенільних поверхнях, що при наявності високих контактних навантажень призводить до появи окремих ділянок секвенування з подальшим виникненням забивання і пошкодженням контактних поверхонь.
Посилання
- Трение, изнашивание и смазка: Справочник в 2-х кн. (под. Ред. И.В. Крагельского, В.В. Алисина). М.: Машиностроение, кн.1, 1978, 400с.
- Костецкий Б.И. и др. Поверхностная прочность материалов при трении. – Киев: Техніка, 1976. – 292с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.