КОНТРОЛЬ ТОЧНОСТІ ПРИ ФРЕЗЕРУВАННІ КОНТУРІВ НА ВЕРСТАТАХ З ЧПК
DOI:
https://doi.org/10.20535/2409-7160.2018.XIX.242763Ключові слова:
вимірювання контуру деталі, верстат з ЧПК, трикоординатний щупАнотація
У роботі розглянуто функціональні можливості сучасних обробних центрів із ЧПК, що дозволяють виконувати обробку всієї деталі, навіть такої складної, як турбінна лопатка, за одну операцію. Визначено також, що при обробці поверхонь складної форми умови різання істотно змінюються уздовж формотворною траєкторії. Це призводить до появи помилки, природа якої залежить від багатьох факторів, значна частина з яких має стохастичний характер. Тому на етапі проектування керуючої програми важко передбачити можливі колізії, що виникають при обробці. У таких випадках рекомендується використовувати принцип управління по апріорної інформації. Визначено, що для забезпечення необхідної точності необхідно виконувати адаптацію керуючої програми до фактичних умов обробки з метою рівномірного розподілу припуску або (і) корекції траєкторії на останньому проході. Всі ці інновації вимагають виконання вимірювань безпосередньо на верстаті без зняття заготовки для вимірювань на контрольно-вимірювальних машинах (КІМ).
Посилання
- Обработки лопатки турбины и других деталей авиации на обрабатывающих центрах CHIRON // https://www.youtube.com/watch?v=k7JJv8T19io
- Петраков Ю.В., Шуплєцов Д.К. Корекція траєкторії формоутворення за апостериорною информацією, ЖДТУ. Серія технічні науки , №1(72), Житомир 2015 С.37-40.
- Blum focus on productivity www.blum-novotest.com
- Веретнов А. Контроль точности обработки изделий на станках с ЧПУ при помощи PowerINSPECT OMV // ж. САПР и графика. – 2012. – №. 6. – С. 76-79.
- PowerINSPECT – World-leading hardware-independent inspection software ftp://arrow.delcam.com/pdf/powerinspect/en/PowerINSPECT-OMV.pdf
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.