ОСОБЛИВОСТІ КОНСТРУЮВАННЯ ЛИВАРНИХ СИСТЕМ ПРИ СТВОРЕННІ БІМЕТАЛІВ ЛАЗЕРНО-ІНДУКЦІЙНИМ МЕТОДОМ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2409-7160.2018.XIX.242766Ключові слова:
ливарна система, конструювання, біметали, лазер, матеріалАнотація
Основними перевагами даного процесу є універсальність, можливість ощадливого і раціонального використання дорогих і дефіцитних матеріалів, ресурсо - і енергозбереження, мінімальний вклад енергії в основу деталі, на яку проводиться наплавлення, екологічна чистота, можливість повної автоматизації. Можливість реалізувати одночасну подачу кількох різних матеріалів для створення спеціальних багатошарових елементів деталей машин чи устаткування. Процес лазерно-ливарного наплавлення з застосуванням допоміжного індукційного джерела, при цьому лазерний промінь розплавляє необхідно-заданий об’єм на поверхні матеріалу основи, підігрітий індукційним способом матеріал для наплавлення до температури плавлення подається у зону взаємодії двох теплових джерел, створюючи спільну ванну розплаву, тим самим гарантуючи металургійний зв’язок між двома матеріалами. Наведено дані про основні закономірності комбінованого процесу наплавлення, що відбивають зв'язок його основних факторів з вихідними параметрами.
Посилання
- Иванова Л.И., Гробова Л.С., Сокунов Б.А., Сарапулов С.Ф. / ИНДУКЦИОННЫЕ ТИГЕЛЬНЫЕ ПЕЧИ: Учебное пособие. 2-е изд., перераб. и доп. /. Екатеринбург: Изд-во УГТУ - УПИ, 2002. 87 с
- http://amasgroup.ru/futerovochnye-grafitovye-plity-i-bloki
- Современные методы индукционной плавки М: Енергия. – 1975.
- http://prominductor.ru/catalog/vspomogatelnoe_oborudovanie_i_materialy/tigli
- Патент України на корисну модель № u2018 03318, Спосіб виготовлення алюмо-сталевих біметалів при з’єднанні пластин потужним джерелом енергії /В.В. Романенко. – Заявл. 29.03.2018.
- Патент України на корисну модель № u2018 03319, Спосіб виготовлення гнутих біметалів при з’єднанні його пластин потужним джерелом енергії /В.В. Романенко. – Заявл. 29.03.2018..
- Голованенко С.А., Меандров Л.В., «Производство биметаллов», «Метталургия»,М. 1966р.
- Nazari J., M. Yousefi та інші, «Production of Copper-Aluminum Bimetal by Using Centrifugal Casting and Evaluation of Metal Interface», Іран, 2015р.
- Reisgen U., Stein L., M. Steiners et al. //// Oscillation behavior of modified MSG short-arc process steel-aluminum mixed joints / U. Reisgen, L. Stein, M. Steiners et al. // Welding and Cutting. — 2010. — 62, № 7/8. — S. 396–399.
- Щицын Ю. Д., Неулыбин С. Д., Кучев П. С., Гилев И. А. // Плазменная наплавка высоколегированной стали 10Х18Н8Т на низколегированную сталь 09Г2С / ВЕСТНИК ПНИПУ Машиностроение, материаловедение. – 2014. – С. с.5–13.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.