ПРОГРАМНО-ТЕХНІЧНА РЕАЛІЗАЦІЯ МЕТАЛОГРАФІЧНОЇ ЦИФРОВОЇ USB-МІКРОСКОПІЇ В НАВЧАЛЬНОМУ ПРОЦЕСІ МЕХАНІКО – МАШИНОБУДІВНОГО ІНСТИТУТУ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2409-7160.2018.XIX.242892Ключові слова:
програмно-технічна реалізація, механіко-машинобудівний інститутАнотація
На базі металографічного мікроскопу МІМ – 8 реалізований металографічний цифровий USB-мікроскоп. Проаналізовані програми компютерної обробки цифрових зображень мікроструктур сплавів imageJ, FIJI, ANDROV, OpenCV, VXL, OsiriX та JMicroVision. Показано, що остання є найбільш прийнятною програмою для обробки цифрових зображень мікроструктур сплавів. Наведенні приклади роботи з програмою: визначення розміру зерен, будування функції розподілу зерен по їх розмірам, визначення кількості перліту у доевтектоїдних сталях та вторинного цементиту у заевтектоїдних вуглецевих сталях. Показано, що впровадження методів комп’ютерної обробка цифрових мікрофотографій структур сплавів дозволяє значно збільшити ефективність учбового процесу та індивідуалізувати роботу студентів.
Посилання
- Литовченко С.В. Автоматизация анализа металлографических структур [Текст]/ С.В. Литовченко, Т.В. Малыхина, Л.О. Шпагина// Вісник Харківського національного університету. – 2011.- №960. с.215-223.- Библиогр..: с.223.
- JMicroVision – Help. Режим доступу http://www.jmicrovision.com/help/v125/jmicrovision.htm вільний. – Заг. з екрана. – Мова англ
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.