Критерій пошкоджуваності конструкційних матеріалів
DOI:
https://doi.org/10.20535/2409-7160.2023.XXIII.277967Ключові слова:
стрижень, нова, пластичністьАнотація
В роботі розглядається кількісна оцінка накопичення розсіяних пошкоджень, як багатомасштабне і багатостадійне явище при пружно-пластичному навантаженні, що приводить до деградації фізико-механічних властивостей конструкційних матеріалів, що виражається в зміні модулів пружності G та E . В роботі пропонується критерій пошкоджуваності, що містить вплив пошкоджень на ресурс роботи конструкції під зовнішнім складним навантаженням. Фізикою процесу кінетики накопичення пошкоджень пропонується фактор структурних змін в результаті розпушування матеріалу при навантаженні на відрив та зріз резепрезантивного елемента в найбільш навантаженому перетині.
Посилання
Bobyr, M. I., Khalimon, O. P., & Bondarets, O. A. (2012). Modeling of scattered damage accumulation kinetics under combined stress. Strength of Materials, 44(1), 20-26. doi:10.1007/s11223-012-9344-y
Грабовский А.П., Бондарец А.А. Деформационные модели кинетики повреждаемости конструкционных материалов при упругопластическом деформировании - Вестник Гомельского государственного технического университета им. ПО Сухого, 1 (52) , 2013
А. П. Грабовський Модель пошкоджуваності для розрахунку руйнування конструкційних матеріалів / А. П. Грабовський, О. А. Бондарець. І. І. Бабієнко / Mechanics and Advanced Technologies #3 (87), 2019. C.38-46.
Новожилов В. В. Микронапряжения в конструкционных материалах / Новожилов Валентин Валентинович, Кадашевич Юлий Исаакович. - Л.: Машиностроение, 1990. - 223 с.
Новожилов В. В. Разрыхление и критерий разрушения в условиях ползучести / В. В. Новожилов, Ю. И. Кадашевич, О. Г. Рыбакина// Доклады АН СССР. Т. 270, № 4. С. 831-835.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2023 Анатолій Грабовський , Олександр Бондарець; Ірина Бабієнко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.