Сучасний стан застосування адитивних технологій у літако- та ракетобудуванні
DOI:
https://doi.org/10.20535/2409-7160.2023.XXIII.278122Ключові слова:
адитивна технологія;, 3D-друк, літальний апарат, лазер, спікання, наплавленняАнотація
Під час підготовки навчального матеріалу для дистанційного курсу підготовки здобувачів вищої освіти зі спеціальності 134 Авіаційна та ракетно-космічна техніка було проведено дослідження специфіки застосування різноманітних технологічних процесів у виготовленні деталей. Зокрема було визначено наскільки широко застосовуються адитивні технології на підприємствах провідних компаній світу, наскільки ефективно оправдано із застосування у такому особливому напрямі машинобудування. Аналіз продемонстрував надзвичайну ефективність процесу 3D-друку для виготовлення великого асортименту деталей різноманітного призначення – від таких, що піддаються впливу високих температур, до тих, що мають витримувати значні знакозмінні навантаження. Також розглянуто діяльність співробітників кафедри лазерної техніки та фізико-технічних технологій для впровадження технологій 3D-моделювання та 3D-друку у навчальний процес для демонстрації можливостей передових технологічних процесів.
Посилання
Стандарт ASTM F2792.1549323-1.
www.latecoere.com.
www.geaviationturboprop.com
www.boeing.com
www.safran-group.com
orbex.space
www.slm-solutions.com
Оцінка і оптимізація економічної ефективності методик лазерного прототипування. Везденецький П. Ю., Дубнюк В. Л. Тези доповідей загальноуніверситетської науково-технічної конференції молодих вчених та студентів, присвяченої дню Науки. Секція "Машинобудування". – Київ, 2013, стор. 72 – 74.
www.sciaky.com.
Дубнюк В. Л. Залучення студентів до науково-технічних гуртків – шлях до покращення конструкторської підготовки [Текст] / В. Л. Дубнюк, В. П. Котляров, В. В. Романенко, О. С. Козирєв // Вісник Сумського національного аграрного університету. Серія: Механізація та автоматизація виробничих процесів. Науковий журнал - фахове видання України (категорії «Б») у галузі технічних наук – 2021. – випуск 3 (45). – С. 3-9. DOI https://doi.org/10.32845/msnau.2021.3.1
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2023 Юрій Ключников, Віктор Леонідович Дубнюк, Олександр Сердітов, Олександр Полешко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.