Зменшення похибок наближення у схемах із факторизованими операторами
DOI:
https://doi.org/10.20535/2409-7160.2023.XXIII.278255Ключові слова:
похибки наближення, крайова задача, теплопровідність, динамічне навантаженняАнотація
Проблематика. Для прискорення процесів розв’язування крайових задач нестаціонарної теплопровідності та динамічного навантаження можна застосувати факторизовані оператори, що призведе до появи додаткових похибок наближення.
Мета дослідження: отримати формули, які дозволяють керувати величинами цих похибок.
Методика реалізації: математичний аналіз, програмування, чисельний експеримент.
Результати дослідження. Запропоновано проводити зменшення цих додаткових похибок шляхом накладання обмежень на часовий крок: отримані відповідні формули.
Висновки. Запропоновані ефективні формули та алгоритми їхньої реалізації, які дозволяють керувати точністю розв’язку крайових задач нестаціонарної теплопровідності та динамічного навантаження у схемах із факторизованими операторами за рахунок обмеження часового кроку. Практична реалізація показала їхню дієвість та доцільність.
Посилання
Рудаков К.Н. Чисельні методи аналізу в динаміці та міцності конструкцій: навч. посібник [для студ. вищ. навч. закл.] – К.: НТУУ "КПІ", 2007. – 379 с.
Siemens. Simcenter Nastran Thermal Analysis User’s Guide. Simcenter Nastran 2021.1 Series.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2023 Костянтин Миколайович Рудаков
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.