Вибір структури регресійної моделі
DOI:
https://doi.org/10.20535/2409-7160.2023.XXIII.278760Ключові слова:
регресійний аналіз, ортогональні поліноми Чебишева, стійкість свердел, маргінальна структура регресійного рівнянняАнотація
При побудові регресійних моделей конкретна структура її a priori в більшості випадків невідома. При цьому кількість можливих теоретичних варіантів моделей дуже велика. Однозначних теоретичних обґрунтувань вибору моделі не існує. Наявні рекомендації дуже часто при спробі практичного застосування протирічать одне одному. Пропонується при вибору маргінальної (конкретної) структури моделі опиратись на вимоги прикладної задачі, що можливо і при відсутності інформації про структуру. Пояснення приводяться на прикладі задач з дослідження стійкості свердел в залежності від їх геометричних параметрів. Розглядається прийняття рішення як про загальну структуру (вид формули), так і про конкретну (перелік членів моделі). Прийняття рішення опирається на мету побудови моделі і вимоги прикладної галузі до неї.
Посилання
Norman R. Draper, Harry Smith Applied regression Analysis. Third edition / New York: Wiley-Interscience, 1998. 736 p.
С. Лапач, С. Радченко Математичне моделювання обробки високоміцних сталей // Mechanics and Advanced Technologies, 2019, т.85, №1, С.101–110.
Теорія планування експериментів: Виконання розрахунково-графічної роботи [Електронний ресурс] : навч. посіб. для студ. спеціальності 131 «Прикладна механіка», спеціалізації «Технологія машинобудування» / С.М. Лапач ; КПІ ім. Ігоря Сікорського. – Електронні текстові данні (1 файл: 3,31 Мбайт). – Київ : КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020. – 86 с. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/38858
Лапач С.М. Лінійна регресія при прогнозування асимптотичних залежностей / Вестник Херсонского национального технического университета, №3(39), 2010г., –С.257–260.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2023 Денис Кетько, Сергій Лапач
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.