Дослідження коливань складних механічних систем
DOI:
https://doi.org/10.20535/2409-7160.2023.XXIII.278895Ключові слова:
Динамічні характеристики, власні частоти, власні форми, вимушені коливання, промислова центрифугаАнотація
В даній роботі запропонований єдиний методологічний підхід та програмне забезпечення розрахунку елементів конструкцій під дією вібраційних навантажень. Алгоритми визначення динамічних характеристик машинобудівних конструкцій основані на методах формування функціоналу типу Релея та мінімізації їх методом покоординатного спуску. Даний підхід дозволяє уникнути проблеми пов’язані з формуванням, зберіганням та оперуванням з глобальними матрицями жорсткості та мас. Це дає змогу суттєво економити оперативну пам'ять ПЕОМ при вирішенні задач великої розмірності. Розроблене програмне забезпечення сформоване за модульним принципом, що дозволяє вдосконалювати та розвивати даний пакет прикладних програм з урахуванням сучасних потреб. Запропонований підхід програмного забезпечення було відлагоджено на великій кількості прикладних задач та впроваджено в інженерну практику. Вирішена актуальна задача про визначення стійкості руху центрифуги Pico21.
Посилання
Бабенко А. Є. Визначення частотного спектру та власних форм коливань пружних систем методом підвищення жорсткостей // А.Є. Бабенко, О.О. Боронко, М.В. Василенко, С.І. Трубачев / Проблеми міцності. – 1990. – № 2 – с. 122-124.
Бабенко А. Є. Застосування та розвиток методу покоординатного спуску в задачах визначення напружено-деформованого стану при статичних та вібраційних навантаженнях // А.Є. Бабенко, Н.І. Бобир, С.Л. Бойко, О.О. Боронко / – К.: Інрес, 2005. – 264 с.
Коливання стержнів, пластин та оболонок: підручн. для студ. спец. 131 «Прикладна механіка»/ А. Є. Бабенко, О. О. Боронко, Я. І. Лавренко, С. І. Трубачев; КПІ ім. Ігоря Сікорського. – Електронні текстові данні. – Київ : КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2022. – 251 с. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/48522
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2023 Андрій Бабенко, Олег Боронко, Сергій Трубачев, Ярослав Лавренко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.