Підвищення адаптивності лазерних технологічних систем
DOI:
https://doi.org/10.20535/2409-7160.2023.XXIII.279188Ключові слова:
лазер, технологічна система, адаптивність, поверхнева обробкаАнотація
Сучасні лазерні технологічні системи, що експлуатуються на машинобудівних підприємствах зазвичай є вузькоспеціалізованими, призначеними для здійснення однієї єдиної операції. З одного боку це є доцільним тому, що значно підвищує ефективність використання такого обладнання та обмежує кількість та вартість допоміжного технологічного устаткування. З іншого боку, інколи потрібно розширити технологічні можливості обладнання з метою отримання дещо специфічних характеристик оброблюваних заготовок та підвищення адаптивності обладнання до проектованих технологічних операцій. Метою даного дослідження було визначення основних потреб у технологічному оснащенні лазерних технологічних систем для поверхневої обробки, які мають надати можливості розширити спектр оброблюваних заготовок за конфігурацією та розширити перелік оброблюваних матеріалів. Таке підвищення адаптивності технологічної системи має надати можливості зі збільшення гнучкості їх застосування. Задля досягнення поставленої мети було визначено, що для отримання точних фізико-механічних параметрів оброблених деталей необхідно чітко витримувати та контролювати температуру нагрівання поверхні заготовки у різних точках її поверхні та забезпечувати час впливу на кожну окрему ділянку. Ці дві характеристики залежатимуть від фізико-термічних характеристик самого матеріалу і конфігурації оброблюваної заготовки (товщини, ширини, довжини, об’єму, наявності загострених крайок тощо).
Посилання
Котляров В. П. Технологія лазерної обробки. Ніжин: НДУ ім. М. Гоголя, - 2010. – 308 с.
Дубнюк В. Л. Лазерна установка для опромінення поверхні заготовки. Котляров В. П., Дубнюк В. Л., Патент України № 106618 В23К 26/04 по заявці № u 2015 12243 від 10.12.2015, оп. 25.04. 2016, б. № 8.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2023 Віктор Дубнюк, Валей Котляров
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.