Формування структури і оптимальних параметрів нейронної мережі для визначення прогинів композитної пластини
DOI:
https://doi.org/10.20535/2409-7160.2023.XXIII.279716Ключові слова:
композиційні матеріали, механічні характеристики, штучні нейронні мережіАнотація
В роботі проведено визначення структури штучної нейронної мережі (ШНМ), необхідної кількості даних для навчання та алгоритмів їх обробки для забезпечення здатності мережі розпізнавати залежності між структурою композиційного матеріалу та кількісними параметрами його деформованого стану при заданому навантаженні із досягненням прийнятної точності. Для тестування мережі використана задача про визначення прогину тришарової (скло-плівка-скло) ламінатної пластини з широким діапазоном зміни фізико-механічних характеристик і геометричних розмірів в умовах триточкового згину. Показано, що найбільш ефективною є ШНМ, що складається з двох прихованих шарів з 12 і 6 вузлами у шарах відповідно при обробці даних на основі алгоритму Левенберга-Марквардта. При цьому похибка отриманих результатів лежить в межах 0,5% для даних з діапазону, використаного для тренування мережі і в межах 5% для даних поза межами цього діапазону.
Посилання
Heaton, Jeff. Introduction to Neural Networks with Java. St. Louis: Heaton Research, Inc, 2005.
Analysis of laminated glass beams for photovoltaic applications. Schulze, Stefan-H.., International Journal of Solids and Structures, 2012. - рр. 2027-2036.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2023 Сергій Пискунов, Богдан Рєпін
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.