До покращення надійності та підвищення ресурсу підшипників кочення
DOI:
https://doi.org/10.20535/2409-7160.2023.XXIII.281403Ключові слова:
Надійність, якість, підшипникові вузли, технічний ресурс, змащення, обкатка, промивання, люфтАнотація
Важливими у техніці будь-якого призначення є підшипникові вузли кочення, а саме їх властивості - надійність, довговічність функціонування, часто за умови разового закладання змащувального матеріалу. При проектуванні та розробці технологічного процесу проведення складальних операцій підшипникових вузлів ми не приймаємо до уваги якісний стан підшипників кочення, тобто не проводимо вхідного контролю. З економічної сторони це обґрунтовано, також спрацьовує етика довіри до постачальника. Проведені дослідження показали, що значна частина відмов підшипників пов’язана із вхідною якістю стану підшипників. При проведенні досліджень підшипники промивались у гасі, висушувались, піддавались нетривалій обкатці, заново закладалось змащення. Були виявлені частинки металу які, в основному, є продуктами спрацювання, а саме, наслідком первинного припрацювання елементів підшипників. Додатково проведені підготовчі роботи перед початком експлуатації підшипників не можуть зашкодити подальшій більш ефективній їх роботі.
Посилання
ДСТУ 2860-94. Надійність техніки. Терміни та визначення (2273).
Симонюк В.П., Косенюк Г.В. Елементи несилових механічних пристроїв. Частина 1– Навчальний посібник. – Луцьк: Луцький НТУ, 2022. – 100 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2023 Володимир Симонюк
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.