Особливості застосування та оброблення заготовок із титанового сплаву Ti-6AL-4V отриманих за технологією xBeam 3D metal printing
DOI:
https://doi.org/10.20535/.2024.XXIV.315912Ключові слова:
титановий сплав; оброблюваність; адитивні технологіїАнотація
Титановий сплав Ti-6AL-4V має широке застосування у перспективних галузях промисловості, через поєднання в собі міцності, легкості та високої стійкості до корозії, демонструючи гарну оброблюваність, високу корозійну стійкість, хорошу втому на міцність і прийнятну в’язкість до руйнування. Разом з тим, є найпоширенішим серед титанових сплавів, для використання в якості витратного матеріалу в новітніх адитивних технологіях, що дозволяє значно спростити отримання заготовок із сплаву Ti-6AL-4V, уникнути багатьох технологічних проблем, отримати заготовки із максимальною точністю і якістю, а також мінімізувати процес подальшого механічного оброблення. В роботі представлено унікальність використання титанових сплавів в сфері адитивних технологій, наведено позитивні та негативні властивості та явища, які супроводжують процес різання. Проведено аналіз оброблюваності та огляд підходів для уникнення неефективного оброблення.
Посилання
C. Veiga, J. P. Davim, A. J. R. Loureiro. Properties and applications of titanium alloys: a brief review. Rev. Adv. Mater. Sci. 2012. № 32(2), C. 133–148.
А. С. Полупан. Дослідження питання впровадження адитивних технологій в авіабудівну галузь. Open Information and Computer Integrated Technologies. 2020. № 88. С. 112–122.
D. V. Kovalchuk та ін. New possibilities of additive manufacturing using Xbeam 3D metal printing technology (Review). The Paton Welding Journal. 2017. № 12. С. 16–22.
M. Rahman, Y. S. Wong, A. R. Zareena. Machinability of Titanium Alloys. JSME International Journal Series C. 2003. 46, № 1(46). С. 107–115.
Я. Козяр, Н. Балицька, Л. Полонський. Аналітичний огляд особливостей фрезерування жароміцних сплавів. Вісник Хмельницького національного університету. 2023. №6. С. 166–171.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 Дмитро Пірогов, Борис Воронцов
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.