До задачі математичної обробки експериментальних даних в задачах повзучості
DOI:
https://doi.org/10.20535/.2024.XXIV.316143Ключові слова:
процес різання, волокнисті полімерні композиційні матеріали, якість поверхні, питома енергія різання, тертяАнотація
В роботі наведено три методи обробки експериментальних даних на повзучість. Розглянуто метод апроксимації методом найменших квадратів де в якості апроксимуючої функції вибрано кубічний поліном. Також розглянуто метод апроксимації кубічними сплайнами і згладжуючими кубічними сплайнами, що містять вагові коефіцієнти. Наведено і експериментально апробовано метод математичної обробки експериментальних даних на кривих повзучості, що побудовані за умов розтягу і чистого кручення. В якості апроксимуючої функції обрано згладжуючі кубічні сплайни, як функції, що найкраще описують процеси повзучості. Розраховано коефіцієнти сплайн апроксимації при оптимальній кількості вузлів. Отримані коефіцієнти співставлені з експериментальними даними кривих повзучості за умов розтягу і чистого кручення при різних рівнях навантаження. Отримані дані апроксимації з високою точністю узгоджуються з експериментами.
Посилання
Голуб В.П., Плащинская А.В., Романов А.В. Щодо розв’язку задач розрахунку довговічності призматичних стержнів внаслідок втоми за умов одновісного асиметричного розтягу-стиску // Прикл. механика, 2023. Том 59 (69), №5. С. 96-105.
Ушакова В.С., Ушаков О.В. Горун О.Ю., Застосування згладжуючих кубічних сплайнів у моделюванні процесів повзучості лінійно-вʼязкопружних матеріалів за умов складного напруженого стану // Вісник київського національного університету імені Тараса Шевченка, серія фізико-математичні науки. Київ– 2023. – №3. С. 156-159.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 Віра Ушакова, Олексій Ушаков
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.