Чисельний розрахунок аеродинамічної задачі підбору профілю крила для безпілотного літального апарату
DOI:
https://doi.org/10.20535/.2024.XXIV.320108Ключові слова:
аеродинамічний аналіз; метод скінченних об’ємів; профіль крила БпЛААнотація
У дослідженні проведено аналіз і змодельовано за допомогою CAD та CAE технологій сім різних аеродинамічних профілів крила БпЛА під різними кутами атаки, використовуючи реальні моделі профілів. Для кожної геометрії побудована скінченно-об’ємна модель, в програмному середовищі Ansys. Розрахунок проведено у 2D постановці, у модулі Fluent, оскільки аналіз сил, що діють на профіль проводиться у поперечному перерізі крила. Продемонстровано залежність результатів шуканих величин, а саме, підіймальної сили, коефіцієнту підіймальної сили, сили лобового опору та коефіцієнту опору при заданих граничних умовах з різним кутом атаки для обраних профілів. Наведено контури статичного тиску та швидкості при обтіканні повітряними потоками моделі крила NACA 2.5411 (naca2411-il) при куті атаки 18 градусів. Обрано найкращий профіль крила для безпілотного літального апарату, виходячи з отриманих результатів.
Посилання
Airfoil database search (NACA 4 digit) [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: http://airfoiltools.com/search/index?m%5Bgrp%5D=naca4d&m%5Bsort%5D=1.
Дейлід Д. С., Мусієнко О.С., Васильченко Б.М., Іщенко О.А., Модернізація скінченно-елементної моделі апарату зовнішньої фіксації. X Всеукраїнська науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих вчених "Об’єднанi наукою: перспективи міждисциплінарних досліджень", м. Київ, 2023р. / КНУ iм. Т. Шевченка. С. 76-78.
Numerical and Experimental Investigation of Aerodynamics Characteristics of NACA 0015 Aerofoil / R. I. Rubel, K. Uddin, Z. Islam, M.D. Rokunuzzaman. // INTERNATIONAL JOURNAL of ENGINEERING TECHNOLOGIES. – 2016. – Vol.2, №4. – С. 132–141.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.