Плазмове азотування внутрішніх циліндричних поверхонь
DOI:
https://doi.org/10.20535/.2024.XXIV.322294Ключові слова:
іонно-плазмове азотування, дискретні покриття, технологічні режими, мікротвердість, внутрішні циліндричні поверхніАнотація
Робота була зосереджена на розробці процесів активного плазмового азотування внутрішньої поверхні в режимі аномального тліючого розряду з використанням порожнистого катода і перфорованого трубчастого анода для широко використовуваної сталі 40ХН2МА. Досліджено структуру та склад азотованих поверхонь та мікротвердість внутрішніх поверхонь.
В результаті дослідження встановлено зв'язок між параметрами плазмової обробки, геометричними особливостями та мікротвердістю. Застосуванням порожнистого катода були отримані дифузійні покриття з нерівномірною концентрацією азоту і утворюванням дискретних структур.
Структура азотованої поверхні шарувата і складається з трьох зон: нітридної, перехідної та дифузійної. Азотовані шари мають підвищену твердість, за результатами вимірювання мікротвердості методом HRV. Методом склерометрії виявлені зони з більш високим значенням твердості, які розташовані вздовж внутрішньої циліндричної поверхні.
Посилання
- Каплун В.Г., Каплун П.В. (2015) Ионное азотирование в безводородных средах. Хмельницький, ХНУ.
- Hossein Aghajani, Sahand Behrangi (2016) Plasma Nitriding of Steels. Springer International Pub.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.