Моделювання релаксації напружень за умов циклічного деформування нелінійно-в’язкопружних матеріалів за допомогою функції Хевісайда
DOI:
https://doi.org/10.20535/2409-7160.2023.XXIII.265437Ключові слова:
нелінійна вʼязкопружність, нелінійна релаксація, дробово-експоненційне ядро спадковості, нелінійно-вʼязкопружні матеріали, циклічне деформуванняАнотація
Розглядається задача розрахунку релаксації напружень нелінійно-в’язкопружних матеріалів за умов циклічного деформування, що задається у вигляді циклічних чергуваннь навантажень та розвантажень рівної амплітуди за прямокутними циклами, при чому тривалість напівциклів навантаження та розвантаження співпадають. Програма навантаження реалізується у вигляді послідовності елементарних навантажень, що задається за допомогою одиничних функцій Хевісайда. Для опису процесу деформування використовується нелінійна модель повзучості з незалежною в часі нелінійністю типу моделі Работнова. Ядра спадковості задаються дробово-експоненційною функцією Работнова.
Посилання
V.P. Golub, Y.V. Pavlyuk, and P.V. Fernati, “Determining Parameters of Fractional–Exponential Heredity Kernels of Nonlinear Viscoelastic Materials”, Int Appl Mech, vol. 53, pp. 419–433, 2017.
B.P. Maslov, “Nonlinear Hereditary Creep of Isotropic Composites of Random Structure”, Int Appl Mech, vol. 58, pp. 75–90, 2022.
Y.V. Pavlyuk, “Modeling of the Stress Relaxation of Nonlinear Viscoelastic Materials Under Unsteady Deformation Conditions”, Strength Mater, vol. 49, pp. 652–659, 2017.
A. Kasgoz, Mechanical, "Tensile Creep and Viscoelastic Properties of Thermoplastic Polyurethane/Polycarbonate Blends," Fibers Polym, vol. 22, pp. 295–305, 2021.
R.M. Guedes, A. Singh, & V. Pinto, “Viscoelastic modelling of creep and stress relaxation behaviour in PLA-PCL fibres”, Fibers Polym, vol. 18, pp. 2443–2453, 2017.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2023 Яросалав Павлюк
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.